
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
A kedd esti 5,2-es erősségű földrengés az Arad megyei Gyorok (Ghioroc) községben több száz házat és középületetet rongált meg (köztük a helyi kórházat is), öt háznak pedig beszakadt a teteje vagy a fala.
2023. június 07., 10:552023. június 07., 10:55
Corneliu Pop-Morodan gyoroki polgármester az Agerpres hírügynökségnek szerdán elmondta, már kedd este elkezdték a kárfelmérést, de olyan sok házat érintett a földrengés, hogy ezt szerdán folytatják, és délre összehívta a helyi vészhelyzeti bizottságot is.
Az elöljáró szerint közel volt a földrengés epicentruma, és
A helyi kórház tetőzete szintén megrongálódott, de szerencsére senki nem sérült meg. A polgármesteri hivatal dolgozói és önkéntesek kora reggeltől a terepen vannak, hogy a lakosságnak segítsenek – magyarázta Pop-Morodan.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
Az Arad megyében bekövetkezett földrengés epicentrumának közelében fekvő Temeshidegkút (Zăbrani) községben is
– mondta el Dănuţ Codrean elöljáró a hírügynökség tudósítójának. A polgármester szerint ezen kívül
az önkormányzat dolgozói már kedd este óta segédkeznek a lakosságnak a károk kijavításán.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
Az Arad megyei tűzoltóság (ISU) tájékoztatása szerint a Gyorok–Ópálos (Păuliş) régióban az önkéntes tűzoltóságok segédkeznek a lakosságnak. Közölte továbbá, hogy Aradon 18 hívás érkezett az 112-es segélyhívószámra a földrengést követően.
Kedd este a Richter-skálán 5,2-es erősségű földrengés következett be 5,6 kilométeres mélységben, Arad megyében. Epicentruma Lippa és Arad között volt. Utórezgései között volt egy 3,2-es erősségű is.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala

Újabb, a Richter-skálán 3,2-es erősségű földrengés volt kedd este 21.04-kor a Bánságban, Arad megyében. Az újabb földmozgás mintegy fél órával történt az 5,2-es erősségű rengés után.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala

Jelentős, a Richter-skálán 5,3-as erősségű földrengés volt kedd este 20:26-kor a Arad megyében – közölte az országos földfizikai intézet.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
szóljon hozzá!