
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
A kedd esti 5,2-es erősségű földrengés az Arad megyei Gyorok (Ghioroc) községben több száz házat és középületetet rongált meg (köztük a helyi kórházat is), öt háznak pedig beszakadt a teteje vagy a fala.
2023. június 07., 10:552023. június 07., 10:55
Corneliu Pop-Morodan gyoroki polgármester az Agerpres hírügynökségnek szerdán elmondta, már kedd este elkezdték a kárfelmérést, de olyan sok házat érintett a földrengés, hogy ezt szerdán folytatják, és délre összehívta a helyi vészhelyzeti bizottságot is.
Az elöljáró szerint közel volt a földrengés epicentruma, és
A helyi kórház tetőzete szintén megrongálódott, de szerencsére senki nem sérült meg. A polgármesteri hivatal dolgozói és önkéntesek kora reggeltől a terepen vannak, hogy a lakosságnak segítsenek – magyarázta Pop-Morodan.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
Az Arad megyében bekövetkezett földrengés epicentrumának közelében fekvő Temeshidegkút (Zăbrani) községben is
– mondta el Dănuţ Codrean elöljáró a hírügynökség tudósítójának. A polgármester szerint ezen kívül
az önkormányzat dolgozói már kedd este óta segédkeznek a lakosságnak a károk kijavításán.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
Az Arad megyei tűzoltóság (ISU) tájékoztatása szerint a Gyorok–Ópálos (Păuliş) régióban az önkéntes tűzoltóságok segédkeznek a lakosságnak. Közölte továbbá, hogy Aradon 18 hívás érkezett az 112-es segélyhívószámra a földrengést követően.
Kedd este a Richter-skálán 5,2-es erősségű földrengés következett be 5,6 kilométeres mélységben, Arad megyében. Epicentruma Lippa és Arad között volt. Utórezgései között volt egy 3,2-es erősségű is.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala

Újabb, a Richter-skálán 3,2-es erősségű földrengés volt kedd este 21.04-kor a Bánságban, Arad megyében. Az újabb földmozgás mintegy fél órával történt az 5,2-es erősségű rengés után.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala

Jelentős, a Richter-skálán 5,3-as erősségű földrengés volt kedd este 20:26-kor a Arad megyében – közölte az országos földfizikai intézet.
Fotó: Gyorok község polgármesteri hivatalának Facebook-oldala
Súlyos baleset történt karácsony napján a predeali üdülőhely egyik szánkópályáján, ahol egy szánkózó nő orvosi ellátásra szorult, miután egy másik szánkózó hátulról elütötte. Az ütközés következtében a sérült elvesztette az eszméletét.
Naphosszat készülődünk, próbáljuk letudni a teendők hosszú listáját, miközben egy tökéletes ünnep képét hajszoljuk. Szakértővel kerestünk választ arra, mit tehetünk azért, hogy a karácsony ne a teljesítménykényszerről, hanem a jelenlétről szóljon.
Meghalt egy 36 éves férfi egy verekedésben csütörtökre virradóra Szeben megyében.
Átrepült a kerítésen és a háznak csapódott BMW-jével egy ittas sofőr karácsony első napjának hajnalán.
Naponta mintegy 23 ezer rendőr, csendőr, határrendész, tűzoltó és rohammentős teljesít szolgálatot a karácsonyi hosszú hétvégén.
Szívélyesen, mosolyogva fogadtak, pedig alig pár órája érkeztek haza Budapestről: Kristof Béla és Rebeka, a Csillag születik idei győztesei a döntő utáni éjszakát még a fővárosban töltötték, kedden pedig már Székelyudvarhelyen beszélgettünk velük.
December 19-én személyes okokból lemondott a TAROM vezérigazgatója, Costin Iordache, de hivatalában marad 2026. január 15-ig, ameddig a vállalat igazgatótanácsa ügyvivő vezérigazgatót nevez ki – jelentette be szerdán az állami légitársaság.
Az előrejelzéseknek megfelelően havazásba váltott át a csapadék az ország több régiójában, így többek között Csíkszéken is.
Családon belüli erőszakhoz kapcsolódó emberölési kísérlet miatt indult eljárás a férfi ellen, aki a gyanú szerint benzint locsolt az élettársára, és a nő testfelületének 50 százalékán égési sérüléseket szenvedett.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) az idei influenzaszezon első halálesetéről számolt be szerdán: egy 88 éves, Kolozs megyei, krónikus betegségekben szenvedő nő hunyt el. Az idős asszony nem volt beoltva influenza ellen.
szóljon hozzá!