
Közel másfélszeres túljelentkezés volt a Sapientia tandíjmentes helyeire
Fotó: Sapientia/Szabó Efraim
Végéhez közeledik a nyári felvételi időszak a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen: a héten lezárult az iratkozás, zajlik a helyek visszaigazolása az egyetem négy karán, Csíkszeredában, Kolozsváron, Marosvásárhelyen és Sepsiszentgyörgyön. Az egyetem idén összesen közel 1500 helyet hirdetett, amelynek több mint fele tandíjmentes.
2024. július 25., 17:282024. július 25., 17:28
Több szak esetében is túljelentkezés volt a Sapientián, mint például a kommunikáció és közkapcsolatok, jog vagy épp az informatika szakokon, de többek között a marketing, a számítástechnika, az automatika és alkalmazott informatika is nagy érdeklődésnek örvendett. Hasonlóképpen túljelentkezés volt a Sepsiszentgyörgyi Kar sport és edzőképző szakára.
„Az idei évben örömmel tapasztaltuk, hogy megnőtt a népszerűsége a mesterképzéseinknek is, egyre többen választják a továbbtanulást, a szakmai tudásuk mélyítését” – közölte Tonk Márton egyetemi rektor, aki azt is kiemelte, hogy az alapképzés iránt sem lankadt a tavalyi évhez képest az érdeklődés.
A rektor ugyanakkor kiemelte, a Sapientiát választók köre az idén is stabil (mintegy 800 jelentkező iratkozott be), úgy tűnik tehát, hogy
Az egyetem vezetősége arra biztat minden érdeklődőt, hogy akik lemaradtak a nyári iratkozásról, augusztus folyamán keressék fel a sapientia.ro honlapot, hiszen itt lesznek elérhetők a visszaigazolás után megmaradó helyek, amelyekre ősszel lehet iratkozni. Az idén Csíkszeredában új szakként induló testnevelőtanár-alapképzés részleteit is itt találják, erre azonban csak ősszel hirdet helyeket az intézmény.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!