
Az utca felújítása elkészült, most a behajtást kell korlátozni
Fotó: Veres Nándor
Van már sorompó, amely megakadályozhatná, hogy bárki behajtson autóval a csíkszeredai sétálóutcába, de még nem működik. A helyi önkormányzatnak először a korlátozások törvényes alapját biztosító szabályzatot kell elfogadnia.
2020. szeptember 25., 08:542020. szeptember 25., 08:54
Az elmúlt hónapokban jó ideig megakadályozták, hogy az autók bejussanak a Lejtő utcán át a csíkszeredai Petőfi Sándor utca alsó, a gyalogosok számára kialakított részébe. Erre a Lejtő utca felújítása miatt volt lehetőség, mert
Eközben készült el az utca felső végén az a sorompó is, amely üzembe helyezése után fogja korlátozni az autós forgalmat a sétálóutca irányába, térfigyelő kamerákkal kiegészítve.
Fotó: Veres Nándor
A munkálatokat befejezték, a sorompót is felszerelték, ám az egyelőre nyitva áll, így a járművek minden akadály nélkül közlekedhetnek, a sétálóutcában pedig továbbra is sok az autó. Júniusban Szőke Domokos alpolgármester úgy nyilatkozott, hogy
A kiegészítésre azért is szükség van, mert a korlátozás a Lejtő utcára is vonatkozik majd, és az ott lakók számára biztosítani kell a bejutást.
Fotó: Veres Nándor
A szükséges szabályzatot az önkormányzati képviselő-testület még nem fogadta el – közölte csütörtöki érdeklődésünkre az alpolgármester. Ezért is áll nyitva a sorompó, amely mellé
A szabályzat elfogadása után a bejutásra jogosultak nemcsak kártyával, hanem az autók rendszámának azonosítása után is behajthatnak a Lejtő utcán, ehhez arra van szükség, hogy az engedéllyel rendelkezők járműveinek rendszámait összesítsék. A sorompó beüzemelése után a Lejtő és Petőfi Sándor utcák lakói mellett az ott működő üzletekhez, vendéglátóhelyekhez árut szállító járművek számára lesz lehetőség behajtani.
Nem alkalmazzák
A csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület 2014. évi 176-os számú határozata szerint a sétálóutcába csak engedéllyel rendelkező, 3,5 tonnánál kisebb összsúlyú járművel lehet behajtani, munkanapokon 5 és 10 óra között, és legkésőbb 10 óráig a járműveknek el kell hagyniuk a sétálóövezetet. Kivételt képeznek azok a magán- és jogi személyek, akiknek lakhelyük vagy székhelyük az utcában található, ők állandó belépőre jogosultak a városházától, azzal a feltétellel, hogy az udvarukban parkolnak autóikkal. Ezt a szabályzatot már évek óta nem alkalmazzák.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
Kilőtték szerdára virradóra azt a medvét, amelyik az utóbbi időszakban több ízben feltűnt Brassópojánán, és egy biztonsági kamera felvétele szerint egy szálloda épületébe is bement – közölte szerdán a brassói polgármesteri hivatal.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
1 hozzászólás