
Fotó: Bíró Barna Botond/Facebook
Az esőzések miatt megnövekedett a Nagy-Küküllő vízszintje hétfőn reggel, a folyó pedig megrongálta a Nagygalambfalva határában épülő póthidat, így a hatóságok lezárták az utat. A forgalom 12 óra után indulhatott újra.
2020. június 15., 11:052020. június 15., 11:05
2020. június 15., 13:032020. június 15., 13:03
Szígyártó János Attila, a Bögözi Pagyvan Tűzoltó Egyesület vezetője lapunknak elmondta, hogy
amelyen átcsapott a megáradt Nagy-Küküllő. A sebesen érkező víz elmosta a biztonsági korlátokat, ugyanakkor a kövezett utat is az átkelő két végén. Az egység munkatársai a helyszínen vannak, munkagépekkel igyekeznek kiemelni a folyó által hozott hordalékokat a még nagyobb problémák elkerüléséért.
Jelenleg a megrongált póthíd helyreállításán dolgoznak: várják, hogy megérkezzen a szükséges törtkő, valamint a biztonsági elemeket is visszahegesztik. Szígyártó szerint
Addig arra kérnek mindenkit, hogy a Nyikó menti országutat használják, ha Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között közlekednének. A parancsnoktól azt is megtudtuk, hogy Bögöz községben máshol nem okozott gondokat a megáradt folyó.
Miután sikerült helyreállítani a károkat, 12 óra után újra elindulhatott a forgalom az érintett szakaszon.
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
szóljon hozzá!