
Most hiányzik a felirat, felújítás miatt vették le
Fotó: Veres Nándor
Az épületet megnevező felirat nélkül maradt a csíkszentléleki községháza, az ott elhaladók azt láthatják, hogy a homlokzatról hiányzik a korábban megszokott megnevezés. Mint kiderült, ezúttal nem bírósági eljárás áll az eltávolítás hátterében, a Dan Tanasă vezette, magyar jelképek elleni pereiről elhíresült egyesület nem küldött felszólítást Csíkszentlélekre, és bírósághoz sem fordult, ahogy ezt számos más község és város esetében megtette.
2021. január 14., 09:462021. január 14., 09:46
Mint Nagy István Alfréd polgármestertől megtudtuk, a múlt évben, nyáron homlokzati felújítást végeztek az épületen – még az előző polgármester idejében –, amelyet újra is meszeltek, ezért vették le akkor a „Községháza” feliratot.
– erősítette meg kérdésünkre a községvezető, hozzátéve, készülnek a felirat visszahelyezésére korábbi helyére, a községháza homlokzatára.
Csíkszentlélek azon kevés község között van, ahol még megmaradt a községházát megnevező felirat, és az említett egyesület nem kérte ennek levételét. Több polgármester elveszített perek után, jogerős bírósági ítéletek következményeként távolította el a feliratokat, az elmúlt egy évben viszont többen ezt egyszerű felszólítás nyomán megtették, nem bízva a perek sikerében.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!