
Fotó: Gyulafehérvári Caritas
Marosvásárhelyi fiatalok lépnek fel Székelyudvarhelyen, a Közösségépítők konferenciáján, október 8-án.
2024. szeptember 26., 19:012024. szeptember 26., 19:01
2024. szeptember 26., 19:022024. szeptember 26., 19:02
A Gyulafehérvári Caritas Fiatalok a változásért projektjének marosvásárhelyi csapata a Levél magamhoz című felolvasószínházi előadásával fellép a Közösségépítők konferenciáján a székelyudvarhelyi Művelődési Ház koncerttermében.
A tinédzserek az írás folyamata révén szembesültek mélyen rejtettnek hitt sérelmeikkel, amelyeknek felszínre törő ereje belesajgott egész alkotómunkájukba.
Tartalmaik papírra vetése segített nekik abban is, hogy tisztábban lássák önmagukat, álmaikat és vágyaikat.
A produkció létrejöttében közreműködtek: Bojoievschi Éva és Székely Áron ifjúsági mentorok, Szabó Róbert Csaba író, forgatókönyvíró, valamint Barabási Tivadar, a Marosvásárhelyi Művészeti Főgimnázium tizenegyedikes színészosztályának vezető tanára.
Az előadás időpontja: október 8., 12 óra 45 perc.
A Bisztraterebes–Bihar autópályaszakasz kivitelezője szerint a munkálatok a tervezettnél gyorsabban haladnak, így elképzelhető, hogy a 28,55 kilométeres részt már idén decemberben átadják a forgalomnak.
Folyamatosan szemerkélő, időnként erősebben eleredő eső fogadja a tusványosozókat szerdán.
Közzétette szerdán az oktatási minisztérium az országos képességfelmérőn részt vett nyolcadikosok középiskolai számítógépes elosztásának eredményeit.
Az alaptörvény 17. módosításával Magyarországon politikai önkényuralmi rendszer jött létre, és a Fidesz, mint ellenzéki párt ezzel szemben határozza meg magát – jelentette ki Orbán Viktor szerdán Budapesten.
Cáfolta szerdán a Facebook-oldalán Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter azokat a nyilvánosságban terjedő információkat, miszerint „Romániának azért megy rosszul, mert támogatja Ukrajnát”, illetve „a SAFE-hitelek külföldi vállalatokhoz kerülnek”.
A forma ugyan a megszokott, a hivatalban lévő magyarországi miniszterek és államtitkárok száma azonban közelít a nullához a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén. Idén zuhogó esőben zajlott hivatalos megnyitó a Lőrincz Csaba-sátorban.
A hétvégén is nőttek az üzemanyag-árak, a gázolaj ára pedig literenként 5 banival emelkedett keddtől – számol be az economica.net gazdasági hírportál. Szerdán ismét emelkedett az üzemanyagok ára.
Több mint 8,45 millió utast szolgált ki 2026 első hat hónapjában a bukaresti Henri Coandă és Aurel Vlaicu (Băneasa) nemzetközi repülőtér. Ez 5,08 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest, és új forgalmi rekordnak számít.
Az MTVA nem hosszabbította meg a Hazajáró honismereti-turisztikai magazinműsor szerződését – jelentették be a műsor készítői közösségi oldalukon. A közlemény szerint ugyanilyen döntés született a Kárpát-medence című műsor esetében is.
Huszonhét szervezett túra, közösségi programok és mintegy ezerötszáz résztvevő várható az Erdélyi Kárpát-Egyesület idei vándortáborában. Az augusztus 4–9. között sorra kerülő eseményre még szerda estig fogadják az előzetes regisztrációkat.
szóljon hozzá!