
Narancssárga jelzésű viharriasztást adtak ki Konstanca megye tengerparti részére
Fotó: Pinti Attila
Viharokra figyelmeztető első- és másodfokú riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára. Aki Erdélyből most ment a román tengerpartra, ott nagyobb eséllyel kerülhet virharba.
2024. augusztus 29., 11:442024. augusztus 29., 11:44
2024. augusztus 29., 12:192024. augusztus 29., 12:19
A meteorológusok szerint csütörtök éjjel 11 óráig Erdély déli, Munténia keleti és északi, Olténia északkeleti részében, Moldva déli felében, Dobrudzsában, valamint helyenként a Keleti- és a Déli-Kárpátokban
a leeső csapadék mennyisége pedig meghaladhatja a 15–25, illetve a 30–40 litert négyzetméterenként. Ezekben a régiókban elsőfokú (sárga) a riasztás – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Csütörtök éjjel 11 óra és péntek délelőtt 10 óra között másodfokú (narancssárga) riasztás lesz érvényben Konstanca megye tengerparti részén. Itt felhőszakadásokra kell számítani, 25–40 liter, de akár 50–60 liter/négyzetméter vízhozammal.
Ugyanebben az időszakban zivatarokra vonatkozó elsőfokú riasztás lesz érvényben Konstanca megye többi részén és Tulcea megyében. A leeső csapadék mennyisége elérheti a 15–25 litert négyzetméterenként, de helyenként meghaladhatja a 30–40 litert is.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
Lakossági fórumot tartott szerda délután a gyergyószentmiklósi polgármester a Régigyár utca mezei része korszerűsítéséhez szükséges kisajátítási eljárásról. Mint elhangzott: aszfalt kerül az úttestre, amely később az országúthoz fog csatlakozni.
Ausztria, Belgium, Finnország, Franciaország, Magyarország, Olaszország, Lengyelország, Románia és Szlovákia hatékony intézkedéseket tett a túlzott költségvetési hiány korrekciója felé.
1 hozzászólás