
Idén is fontos eszközökkel gazdagodott a megyei kórház a Katalin-bálnak köszönhetően
Fotó: Gecse Noémi
Átadták a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórháznak azokat az orvosi eszközöket, amelyeket a tavaly novemberben megszervezett Katalin-napi jótékonysági bál bevételéből vásároltak.
2018. március 01., 20:162018. március 01., 20:16
A Csíki Vállalkozók Egyesülete, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusa és a Csíki Anyák Egyesülete közösen szervezte meg a jótékonysági Katalin-bált novemberben. Ennek bevételéből támogatták a szervezők a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban a belgyógyászat és az újszülött osztály eszközeinek korszerűsítését, a Gyulafehérvári Caritas ügykezelésébe tartozó Szent Ágoston Nappali Foglalkoztató Központ beindításához szükséges eszköztár és irodai bútorzat megvásárlását, valamint a Csíki Hegyimentő Egyesület munkaruházatának fejlesztését.
A jótékonysági esten százharminc személy vett részt, több mint húsz támogató cégtől és magánszemélytől 38 ezer lej adomány gyűlt össze, az összeg a résztvevők és támogatók szavazatai alapján a következőképpen oszlik meg:
56 százalékával (21 318 lej) a sürgősségi kórház belgyógyászati és újszülött osztályát támogatták
22 százalékával (8300 lej) a nappali foglalkoztató központot segítették
22 százalék (8300 lej) a Csíki Hegyimentő Egyesületnek jutott.
A kórház újszülött osztályának kékfény lámpát adományoztak, amely az újszülöttkori sárgaság kezelési idejét csökkenti és javítja, továbbá egy orvosi fogyóanyagok tárolására használatos hűtőszekrényt is vásároltak. A belgyógyászat részére betegfigyelő monitort, belélegző készüléket, valamint egy vérplazma centrifugát vásároltak, utóbbi készülék elválasztja a plazmát a vér többi alkotóelemétől. Ezek mellett vérvételi széket, valamint a felfekvési sérüléseket megelőző, illetve az ilyen sebek gyógyulását elősegítő matracokat is kapott az intézmény.
A kórház könyvtártermében tartott csütörtöki átadáson Demeter Ferenc kórházmenedzser örömét és köszönetét fejezte ki a megvásárolt eszközöket illetően, mint mondta,
Fotó: Gecse Noémi
Márk-Csucsi Róbert, a Csíki Vállalkozók Egyesületének elnöke ígéretet tett arra, hogy az idei Katalin-bálon is legalább ennyi pénzt próbálnak összegyűjteni. Ezt egyébként november 17-én szervezik meg. Farkas Balázs konzul kiemelte a jótékonysági bál fontosságát, reményét fejezte ki, hogy a következő években is hasonlóan sikeres lesz a rendezvény.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!