
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elvesztette uralmát a jármű felett és egy kerítésnet, majd egy épületnek csapódott autójával egy sofőr Csíkcsicsóban hétfőn – tájékoztatott közleményben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
2023. január 23., 17:482023. január 23., 17:48
Hétfőn délután két óra körül riasztották a csíkszeredai rendőrséget egy csicsói balesethez. A hatóság közleménye szerint egy 67 éves, csíkszeredai férfi az E578-as úton haladt autójával lakóhelye irányából Csíkrákos felé, amikor – egyelőre ismeretlen probléma miatt – elvesztette uralmát a jármű felett, és egy kerítésnek, majd egy épületnek ütközött Csíkcsicsó területén. Az ütközés következtében a sofőr megsérült, kórházba vitték. A helyszíni vizsgálat szerint nem fogyasztott alkoholt vezetés előtt. Folytatják a vizsgálatot gondatlanságból elkövetett testi sértés címén.
A Hargita Megyei Mentőszolgálattól kapott információk szerint a sofőrt a SMURD vitte kórházba, sérülései nem súlyosak.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
szóljon hozzá!