
Fotó: Pinti Attila
További részletek derültek ki a péntek késő este Csíkszereda központjában történt hatósági rajtaütésről: egy férfit értek tetten a rendőrök, amint valószínűsíthetően tudatmódosító szereket árusított. A gyanúsított autójában és lakásában is tudatmódosító szereket találtak. A 44 éves férfit – aki egyébként biztonsági őrként dolgozott az egyik Petőfi utcai szórakozóhelyen – 24 órás őrizetbe vették, majd 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték.
2021. július 10., 16:132021. július 10., 16:13
Különböző Hargita és Maros megyei hatóságok – a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni igazgatóság és ügyészség, valamint különleges bevetési egység – összehangolt akciójaként csaptak le pénteken 22 óra 30 perckor a 44 éves D. T.-re egy Petőfi Sándor utcai szórakozóhely környékén, miközben éppen egy, körülbelül egy grammnyi, valószínűsíthetően tudatmódosító szert tartalmazó tasakot adott át egy vásárlónak. Ezt követően átkutatták a gyanúsított személyautóját, amelyben további négy tasak, árusításra szánt tudatmódosító szert, illetve különböző pénzösszegeket találtak, amelyek a gyanú szerint drogkereskedelemből származtak. A továbbiakban a gyanúsított lakásán is vizsgálódtak, ahol további mintegy 40 gramm marihuánát és egy elektromos mérleget foglaltak le.

Valószínűleg drogok állnak a középpontjában annak az ügynek, amely miatt ellepte a rendőrség különleges bevetési egysége a csíkszeredai Petőfi Sándor, Márton Áron és Gál Sándor utcák kereszteződését péntek este.
Szombaton az ügyészek elrendelték a szórakozóhelynél biztonsági őrként dolgozó férfi 24 órás őrizetbe vételét, a Hargita Megyei Törvényszék pedig még aznap jóváhagyta ellene a 30 napos előzetes letartóztatásba helyezési kérelmet. Az ügyben veszélyes drogokkal való kereskedelem miatt vizsgálódnak, illetve olyan anyagokkal való engedély nélküli műveletekért, amelyekről köztudott, hogy tudatmódosító hatásuk van.
A gyanúsítottnál szombaton újabb házkutatást tartottak, amely során további, saját fogyasztásra szánt marihuánára bukkantak. A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) szerkesztőségünknek továbbított közleménye szerint bizonyítékok állnak rendelkezésre arra vonatkozóan, hogy a férfi az egész Csíki-medencében marihuánát és egyéb tudatmódosító szereket árusított.
Beomlott kedden egy nagyszebeni hotel beltéri medencéje fölötti mennyezet, a hatóságok életbe léptették a vörös beavatkozási tervet – adta hírül a Szeben megyei tűzoltóság.
Januártól a lakásokra kivetett adók legalább 79 százalékkal nőnek, de a régi épületek esetében ez elérheti a 150-180 százalékot is. A gépkocsik után fizetendő illeték emelkedése jelentéktelen. Az adóemelés mértékéről a kormány döntött.
Átadták a forgalomnak kedden a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát. Egy órára négy ember sérülésével járó autóbaleset történt, amelyben három autó volt érintett.
A közszolgáltatás ingyenessé tétele óta 928 ezer telekkönyvi kivonatot és kataszteri térképkivonatot bocsátottak ki a tulajdonosoknak – jelentette ki kedden Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A romániaiak csaknem fele kevesebbet tervez költeni az idei téli ünnepek alatt, mint tavaly – derül ki az Avangarde közvélemény-kutatásának kedden ismertetett adataiból.
Döntő házként elfogadta a képviselőház keddi ülésén a magánnyugdíjak kifizetését szabályozó felülvizsgált törvénytervezetet.
A marosvásárhelyi önkormányzati képviselők elvetették a nyugdíjasok ingyenes utazásának korlátozását, ugyanakkor újabb társadalmi csoportok számára tettek elérhetővé díjmentes bérleteket a tömegközlekedési eszközökön.
A Temesvári Nyugati Egyetem rektora, Marilen Pirtea veheti át Daniel David helyét az oktatási minisztérium élén.
Két autó ütközött frontálisan kedd reggel az Oroszhegy községhez tartozó Székelyszentkirály és Tibód közötti útszakaszon. A balesetben egy személy megsérült.
Oroszország keddre virradóra újabb dróntámadásokat intézett Ukrajna ellen; a hatóságok RO-Alert üzenetben figyelmeztették az ukrán határral szomszédos Tulcea és Galac megye lakosságát drónok vagy dróndarabok becsapódásának veszélyére.
1 hozzászólás