Be lehet-e venni online hadsereggel Európát? Sikerre lehet-e vinni a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) által útjára indított, a nemzeti régiókról szóló európai polgári kezdeményezés ügyében újrakezdődött aláírásgyűjtést? Erről faggatja a Székelyhon Tv Nézőpont című műsorának legfrissebb kiadásában Pesty Lászlót, az Írdalá.hu vezetőjét Rostás Szabolcs.
2020. július 31., 12:132020. július 31., 12:13
2020. július 31., 12:222020. július 31., 12:22
• Videó: Székelyhon
A budapesti rendező, újságíró a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján péntektől megtekinthető interjúban elárulja, milyen megfontolásból vállalta el év elején a Kohéziós politika a régiók egyenlőségéért és a regionális kultúrák fenntarthatóságáért című kezdeményezés aláírásgyűjtésének kampányát,
A marketingkommunikációban jártas szakértő felidézi, miként sikerült a tavaszi kampány során mindössze pár hét alatt összegyűjteni több százezer kézjegyet, és azt is felvázolja, hogy
Pesty László a Székelyhon Tv Nézőpont műsorában részletesen ismerteti, miként fogják kommunikálni a következő négy hónap során az európai politikai és kulturális térben a tényt, hogy székelyek léteznek.
A Székelyhon Youtube-csatornájára itt tud feliratkozni.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
szóljon hozzá!