
Fotó: Pinti Attila
Az elmúlt hétvégéhez képest országszerte enyhül az idő ezen a héten, jövő héten azonban ismét lehűlés és csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) november 27. és december 10. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2023. november 27., 15:482023. november 27., 15:48
A hétfői prognózis szerint Erdélyben ezen a héten a nappali csúcsértékek regionális átlaga 0 és 6 Celsius-fok között, az éjszakai minimumoké mínusz 4 fok és fagypont között változik.
December 1-jén és 2-án ennél enyhébb időre lehet számítani, 8–12 fokos maximumokkal és fagypont körüli minimumokkal – írja az Agerpres hírügynökség a meteorológiai szolgálat előrejelzésére hivatkozva.
Jövő héten az évszaknak megfelelő hőmérsékletben lesz részünk, fagypont fölötti csúcsértékekkel és mínusz 5, mínusz 3 fok körüli minimumokkal.
A hegyekben is változóan alakul az időjárás a következő két hétben. November 29-én és 30-án különösen hideg lesz, mínusz 6 és plusz 1 fok közötti maximumokkal, illetve mínusz 14 és mínusz 10 fok közötti minimumokkal.
December 1-jén és 2-án a hegyekben is enyhébb lesz idő, majd ismét lehűlés várható. Csapadékra szinte minden nap számítani lehet, december 1-jén és 2-án eső, a többi napon hó formájában.
Mozgásban is látható hétfőtől Christopher Nolan 2026 nyarán érkező filmje, a Homérosz: Odüsszeiát feldolgozó The Odyssey.
Bejelentette lemondását hétfő este Daniel David oktatási miniszter.
Elfogadja a kormány keddi ülésén a legutóbbi koalíciós egyeztetéseken hozott döntéseket tartalmazó salátarendeletet – nyilatkozta hétfő este a miniszterelnök.
Egy fiatal sofőr addig manőverezett az autójával egy lugosi áruház parkolójában, amíg belehajtott az ottani Altex kirakatába, anyagi károkat okozva. A rendőrök közel háromezer lejre büntették és négy hónapra bevonták a jogosítványát.
74 éves korában meghalt Chris Rea brit énekes-dalszerző, akit a Driving Home for Christmas című slágere tett világszerte ismertté – közölte a BBC.
Jövő nyártól Varsóba is utazhatunk a Brassó-Vidombák Nemzetközi Repülőtérről. Lengyelország fővárosába heti kétszer is lesz a Wizz Airnek járata.
Az oktatási és kutatási ágazatra nem vonatkozik a nyugdíj és az állami fizetés halmozását tiltó törvényi előírás – közölte hétfőn a tanügyminisztérium.
Míg az adventi időszak a legtöbbek számára az elcsendesedésről szól, országszerte – így Székelyföld városaiban is – évről évre megjelennek a hangos dobszóval kísért, medvebőrbe öltözött csoportok. A látványos, de zajos népszokás megosztja a közvéleményt.
Egy 35 éves, Maros megyei nő holttestét emelték ki hétfőn délután a vízből Marosvásárhelyen, az Alsógát utca térségében – a halál pontos körülményeit vizsgálják.
A hét első két napján országszerte enyhébb lesz az idő az ilyenkor megszokottnál, karácsonykor azonban lehűlés várható esővel, havas esővel, havazással – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kéthetes előrejelzéséből.
szóljon hozzá!