
Több fontos beruházást kell elkezdeni ebben az évben Csíkszeredában, többek között a vasúti felüljáró átépítését
Fotó: Pinti Attila
Soron kívüli ülésen döntött kedden a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület az előző évekről megmaradt költségvetési többlet felhasználásának módjáról.
2022. január 11., 16:322022. január 11., 16:32
A város jelenleg 75 millió lejes költségvetési többlettel rendelkezik, amelynek legnagyobb részét a fenntartható mobilitási terv részeként tervezett beruházások költségei jelentik, és európai uniós támogatásból származik. Az elfogadott határozat értelmében
Egy másik összeg, 4,17 millió lej a zöldség- és gyümölcspiac saját bevételéből származik – ez utóbbi évek óta növekedik, és ideiglenesen felhasználható a működési és fejlesztési költségekre, de célirányosan az új piac létrehozására lehet majd elkölteni. Egy évvel ezelőtt a város költségvetési többlete az európai uniós pályázati támogatás 51,9 milliós összegével együtt meghaladta a 113 millió lejt.
Ezzel kapcsolatban Bors Béla alpolgármester azt mondta kérdésünkre, hogy mivel idén megkezdődik a mobilitási terv beruházásainak kivitelezése – elsőként a vasúti felüljáró híd újjáépítésére írtak alá szerződést, a munka már márciusban elkezdődik – ez a többlet jövőre már jelentősen csökken. Az említett munkálat mellett
Szintén a tömegközlekedéshez kapcsolódó hír, hogy miután a városi közszállítást működtető, önkormányzati tulajdonú Csíki Trans Kft. igazgatója, Veres Sz. János tavaly beadta a felmondását, helyette az önkormányzati képviselő-testület határozata alapján ideiglenes jelleggel Demény Attilát nevezték ki helyette a tisztségbe.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
Két csűr teljesen, valamint több épület részlegesen égett le keddre virradóra Szentegyházán.
A csíkszeredai rendőrség hivatalból indított eljárást vallási helyek vagy vallási tárgyak meggyalázásának gyanúja miatt a csíksomlyói Hármashalom-oltár színpadán parkoló autók ügyében.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
A túlórát és a munkaszüneti napon végzett munkát a teljesítést követő 60 naptári napon belül kiadott szabadidővel kell kompenzálni, bizonyos feltételek mellett azonban bérpótlék is jár érte.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök tudomásul vette Demeter András István lemondását a kulturális miniszteri tisztségről – közölte hétfői sajtótájékoztatóján a kormányszóvivő.
A kulturális miniszter benyújtotta lemondását hétfőn, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Lemondásra szólította fel hétfőn Kelemen Hunor a kulturális minisztert, miután nyilvánosságra került egy hangfelvétel, amelyen Demeter András István trágár hangnemben beszél a Chișinăui Rádió megvásárlásáról.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
szóljon hozzá!