
A helyszínen ellátták a sérülteket. Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Közúti balesethez riasztották a Kovászna megyei hatóságokat vasárnap reggel, kevéssel nyolc óra előtt: egy Katrosa irányába tartó jármű lesodródott az útról, utasai megsebesültek.
2024. május 19., 10:172024. május 19., 10:17
A baleset Kézdiszárazpatak és Katrosa között történt, miután a járművezető elvesztette az irányítását az autó felett. A három sérültet a helyszínen orvosi ellátásban részesítették. A rendőrség tájékoztatása szerint a közúti forgalom egy sávon, irányítással haladt a balesetet követő egy órában.
63 éves korában, 2025. december 10-én elhunyt Tövissi Zsolt műépítész, a hargitai megyeszékhely egyik meghatározó szakembere – osztotta meg a csíkdelnei Keresztelő Szent János Római Katolikus Plébánia.
Kirobbanó lelkesedés, ügyes fiatalok, óriás hangzavar, némi szubjektív értékelés – így jellemezte Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere a Székelyhonnak a szerda esti televíziós vetélkedőt. A többi városvezetők szerint minden fiatal győztes volt.
Marius Voineag korrupcióellenes főügyész leváltását kéri az igazságügyi minisztertől a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kis önkormányzatoknak kedvezne az a törvénytervezet, amely lehetővé tenné, hogy több település közösen hozzon létre és működtessen kutyamenhelyet. Az állatvédő közösség részéről több aggály is megfogalmazódott a javaslat kapcsán.
Ugyan nem kirívó hideggel, de a maga mínusz 3,4 Celsius-fokával Csíkszereda volt az ország leghidegebb pontja csütörtökre virradóan.
A kormány várhatóan január végén fogadja el a jövő évi állami költségvetést – nyilatkozta szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Ha az igazságszolgáltatási rendszernek a Recorder dokumentumfilmjében jelzett rendszerszintű problémái beigazolódnak, törvénymódosításokra lesz szükség – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
szóljon hozzá!