
Fotó: Olvasói felvétel
Szerencsére sérülések nélkül megúszta a balesetet az a sofőr, aki autójával egy sáncba sodródott hétvégén Csíkszeredában. Az autóvezető jelentette az esetet a 112-es segélyhívó számon – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
2024. november 04., 17:322024. november 04., 17:32
2024. november 05., 11:092024. november 05., 11:09
Lesodródott autójával az úttestről, majd egy sáncban állt meg egy sofőr Csíkszereda egyik utcájában. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatásából kiderül, hogy az autóvezető értesítette a rendőrséget a történtekről, ám csak anyagi kárról lévén szó, a hatóságoknak nem kellett a helyszínre menniük.
Fotó: Olvasói felvétel
Ezt követően 24 óra állt rendelkezésére a sofőrnek, hogy jelentkezzen a rendőrkapitányságon az esettel kapcsolatos dokumentumok kiállítása érdekében. Ő ennek eleget is tett – olvasható a rendőrségit tájékoztatásban.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Az Európai Unióban áprilisban márciushoz képest 7,9 százalékkal nőtt a gázolaj és 2,4 százalékkal a benzin ára – derül ki az Eurostat hétfőn közzétett adataiból.
A pünkösdi időszak sem tartott vissza néhány sofőrt attól, hogy ittasan üljenek autóba, közülük ketten baleseteztek is – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság hétfői összesítéséből.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
szóljon hozzá!