
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Marosvásárhely egykori polgármesteréről, Bernády Györgyről hoztak létre kiállítást a Kultúrpalotában, jelentős, hosszan tartó kutatómunka eredményeként. Bernády a város modern fejlődésének központi alakja volt, a róla szóló kiállítás megnyitójára július 12-én, pénteken 18 órától kerül sor.
2024. július 03., 12:092024. július 03., 12:09
A tárlat – melynek főkurátora dr. Orbán János tudományos kutató – Bernády György polgármester pályáját és lenyűgöző eredményeit tárja a látogatók elé.
Bernády György (1864–1938) Marosvásárhely vasakaratú polgármestere volt,
de hozzá kötődik a modern európai város infrastruktúrájának megteremtése is: az ő idejében készült el egyebek mellett a vízvezetékhálózat, a csatornázás és az aszfaltozás.
De ki is volt valójában Bernády György? Milyen tényezők járultak hozzá látványos eredményeihez? A Maros Megyei Múzeum Történeti Osztályának kiállítása ezekre a kérdésekre keresi a választ, miközben
A tárlat bemutatja az Osztrák–Magyar Monarchiában aktív politikust, kapcsolatát a város jelentős épületeit létrehozó építészekkel és művészekkel, amerikai útját, szabadkőműves tevékenységét, országos politikusi munkásságát a két világháború között, de magánéletének egyes szegmenseit is.
Az elmúlt évtized friss kutatási eredményeire alapozott, bő egy éve készülő kiállításon
A Bernády György. Viszonyrendszerek és kapcsolati hálók című kiállítás július 12-étől látogatható, keddtől péntekig 9 és 16, szombaton és vasárnap 9 és 14 óra 30 perc között a Kultúrpalotában. A látogatási díj 25 lej felnőttek, 12 lej nyugdíjasok és 6 lej diákok számára.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
Demeter András István lemondott kulturális miniszter pénteken közölte, hogy a felmentéséről szóló elnöki rendelet közzétételéig változatlan eltökéltséggel látja el feladatait.
A marosvásárhelyi tanácsosok megnyirbálták a városvezetés által benyújtott hitelösszeget, az eredeti százötvenmillió lejes kölcsön helyett csak nyolcvannyolcmillió lejes keretet fogadtak el. A tervezett beruházásokat is módosították.
szóljon hozzá!