
Fotó: Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar
Intenzív időszakon van túl a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar, akik két jubileumot is ünnepeltek: idén tízéves a zenekar, és ugyanennyi alkalomnál tart a nyári táboruk is.
2024. július 16., 13:442024. július 16., 13:44
Nemrégiben fúvós zenekarok hangjára ébredtek a gyergyószentmiklósiak, és a nap folyamán a város több pontján is megszólaltak a hangszerek, hogy aztán egy látványos felvonulás után találkozzanak. Azt követően pedig egymást váltotta a nyolc fellépő „rezesbanda” a színpadon.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar
„Azt láthattuk, hogy igenis nagy igény lenne a fúvós találkozókra itt a városban, főleg a reggeli ébresztőről kaptunk nagyon sok pozitív visszajelzést.
– ismertette György István, az együttes vezetője. Hozzátette, hogy ha a város önkormányzata támogatni fogja, ezután kétévente kerülne sor az eseményre.
A múlt héten tizedszerre gyűltek össze a Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar tagjai a nyári táborukba. Itt külön figyeltek az utánpótlásra is: közel 25 gyerek szólaltatta meg a hangszereit.
A gyerekek nagyszámú részvétele is nagyon fontos volt, reméljük, hogy ősztől jelentős részük rendszeresen jelen lesz majd a zenekari próbákon is” – mondja György István.
Fotó: Gyergyószentmiklósi Fúvószenekar
A zenei képzést idén Mayer Róbert karmester mellett Csiki Tibor, Hompoth Edward, Birta Szidónia és Kovács Péter tartották a zenészeknek.
A dél-franciaországi Var megyében, Pontevès térségében segítik a növényzet- és erdőtüzek megfékezését a romániai tűzoltók.
Katonai drónok közös romániai gyártásában állapodott meg az Oves Enterprise romániai vállalat az Edrone ukrajnai dróngyártóval.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
szóljon hozzá!