
Fotó: Nicolae Ciucă/Facebook
Lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéből Nicolae Ciucă, a párt államfőjelöltje – számolt be az Agerpres.
2024. november 25., 17:262024. november 25., 17:26
2024. november 25., 17:392024. november 25., 17:39
Ciucă egy videóüzenetet tett közzé, amelyben megköszönte a román állampolgárok bizalmát, és bejelentette, hogy lemond pártelnöki tisztségéből. Az üzenetben azt is kijelentette, hogy
Azt mondta, a Nemzeti Liberális Párt képes felmutatni az elmúlt években elért eredményeit, be tudja bizonyítani, hogy az európai finanszírozásokból megvalósított beruházások emelték az emberek életszínvonalát.
„Ami azonban a legfontosabb, hogy a PNL tudatában van az elkövetett hibáinak, és a végsőkig fog harcolni azért, hogy Románia szabad és demokratikus ország maradhasson. A PNL nem adja fel!” – jelentette ki Ciucă.
A politikus szerint a PNL új vezetősége nem lesz egyedül, mert polgármesterek, megyei tanácselnökök, megyei és helyi tanácsosok „csodálatos hada”, illetve „tiszta szívű párttagok százezrei” fogják segíteni, akik az országért akarnak dolgozni.
Ciucă hozzátette, a PNL-nek sok téren változtatnia kell, de soha nem fogja megváltoztatni euroatlanti irányultságát és a román nép értékeihez való ragaszkodását.
– summázta Nicolae Ciucă, köszönetet mondva mindazoknak, akik rá adták voksukat.
Hétfőn délután Marcel Ciolacu miniszterelnök, a Szociáldemokrata Párt (PSD) államfőjelöltje is bejelentette lemondását pártja éléről.

Marcel Ciolacu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke hétfőn gratulált az államfőválasztás második fordulójába bejutott két jelöltnek, és bejelentette, hogy a szociáldemokraták nem fogják megóvni a választások eredményét.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!