
Fotó: Haáz Vince
Bejelentette lemondását keddi marosvásárhelyi sajtótájékoztatóján Mircea Dușa, Maros megye prefektusa.
2019. december 10., 11:452019. december 10., 11:45
2019. december 10., 15:422019. december 10., 15:42
A maroshévízi születésű Duşa korábban polgármesterként irányította szülővárosát, később Hargita megye prefektusa, majd parlamenti képviselője volt, aztán 2012-ben a belügyi, 2012 és 2015 között pedig a védelmi tárca élén állt, akkor Victor Ponta egykori miniszterelnök bizalmasaként tartották számon.

Lemondott kedden tisztségéről Mircea Duşa, Maros megye prefektusa. A szociáldemokrata politikus elmondta, hogy több minden hozzájárult a döntés meghozatalához, azonban ő egyet emelt ki ezek közül.
Néhány éve Marosvásárhelyen telepedett le, a megyeszékhellyel összenőtt Marosszentkirályon családi házat vásárolt, ahol bukaresti tartózkodása mellett egyre több időt töltött.
Maros megyei prefektusi tisztségébe 2018 szeptemberében iktatták be, miután Viorica Dăncilă megbuktatott miniszterelnök felmentette Duşát – saját kérésére – a védelmi minisztériumnál 2017 óta betöltött államtitkári tisztségéből.
Mircea Duşa elődje Lucian Goga volt a Maros megyei prefektúrán, Goga menesztése után Duşa úgy kerülhetett képbe, hogy a koalíciós pártok között megállapodás született.
A PSD-s Viorica Dăncilă vezette kabinet megbuktatása után kormányt alakító PNL-vezér, Ludovic Orban nemrég bejelentette, le fogják váltani a prefektusokat és prefektus-helyetteseket, mivel minden kormánynak jogában áll kiválasztani megbízottjait a megyékben.
A Hargita megyei prefektus, Jean-Andrei Adrian megbízatása november végén szűnt meg, miután erre vonatkozó határozatot fogadott el a kormány. Ennek előzménye a botrányosra sikeredett parajdi medvegázolás.
Tarr Zoltán, a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a fehéregyházi látogatás után beszélt a Székelyhonnak az erdélyi fogadtatásról, valamint arról, hogyan alakul át átláthatóbbá a határon túli magyar támogatások rendszere.
Tavaly a kiadásaikat jövedelmükből fedező romániai háztartások alig 29,4 százaléka engedhetett meg magának egy egyhetes üdülést az otthonától távol, szemben a 2024-ben jegyzett 26,6 százalékkal.
Megnyitották vasárnap a fehéregyházi Petőfi Sándor Emlékhely új állandó kiállítását. Ekkor jártak először hivatalos látogatáson Erdélyben az új magyar kormány képviselői: Tarr Zoltán miniszter, valamint Kalla Zsuzsa államtitkár-helyettes.
Egy tucat halálos baleset volt tavaly a Maros és Hargita megyén is áthaladó 15-ös országúton, így a közlekedésügyi rendőrök vasárnap is razziáznak ezen az útszakaszon.
Két személygépkocsi ütközött össze vasárnap délután a Kovászna megyei Hídvég településen, a helyszín közelében fogalomkorlátozásra kell számítani.
Alkoholos befolyásoltság alatt vezetett több sofőrt a hétvégén Hargita megyében, a rendőrség bűncselekmény elkövetése miatt indított eljárás ellenük.
Az ukrajnai háború kezdetétől 33 esetben sértették meg orosz drónok Románia légterét – közölte vasárnap a védelmi minisztérium.
Záporokra, zivatarokra, viharos szélre és jégesőre figyelmeztető sárga jelzésű előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több térségére.
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
4 hozzászólás