
Fotó: Erdély Bálint Előd
Ki-ki megtapasztalja a betegséget, az aggódást, a veszteséget, az egzisztenciális szorongást. A félelem összerándít, a fájdalom kiáltásra indít. Azért szólt az imakérelem a keresztények egységéért végzett imahét negyedik napján, hogy tanuljunk meg bízni Istenben, ne féljünk, higgyünk. A székelyudvarhelyi Bethlen-lakótelepi felekezetek szerdai imaalkalmán jártunk.
2020. január 22., 21:542020. január 22., 21:54
A katolikus, református és unitárius gyülekezetek immár hét év óta a világegyházzal egy időben tartják az egységheti istentiszteleteket – szerre járnak egymás templomába. Idén a máltai és gozói keresztény egyházak ajánlására, központi igéül az Apostolok cselekedetei 28. fejezetének 2 igeszakaszát választották: Igen emberségesen bántak velünk. Az imahét szimbóluma a hajó, jelesül a templomhajó.
– emlékeztetett Rüsz Domokos, a vendéglátó unitárius gyülekezet lelkésze.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az igehirdető, Tamás Huba főegyházmegyei ministránslelkész, a Kis Szent Teréz Egyházközség lelkipásztora jelezte: a napi igeszakasz egy kis lelki simogatás, bátorítás a csüggedés idejére. Beszédének kulcsmondata a bizalom volt. „Nézzétek a liliomokat, miként növekednek: nem fáradoznak, nem is fonnak, de mondom nektek, hogy Salamon teljes dicsőségében sem öltözött úgy, mint ezek közül bármelyik” – idézte Jézus szavait Lukács evangéliumából.
Ha Isten gondoskodik a természetről, annál inkább gondoskodik teremtményéről, akinek halhatatlan lelket ajándékozott. Hasonlóképpen buzdította Pál apostol is a vihar közepette a hajón lévőket. Bátorítása és reménysége ellentmond útitársai félelmének és kétségbeesésének. Bízott az angyal szavában, aki azt mondta neki: „Ne félj, Pál, neked a császár elé kell állnod, és Isten neked ajándékozta mindazokat, akik veled vannak a hajón”.
Pál reménye szerint egy szigetre kellett kivergődniük – tudósít a napi szentírási történet. Amelynek a ma emberéhez szóló üzenete: „a szorongással teli világban arra hívattunk, hogy Isten szerető gondviselésében bízva reményt mutassunk. Keresztény életünkben azt tapasztaljuk, hogy Isten minden látszat, kitérő ellenére célhoz vezet. Nem fogunk megfulladni vagy elveszni, mert az Ő megingathatatlan szeretete örökké tart.”
Fotó: Erdély Bálint Előd
Eme nagy közösségnek imaheti hagyománya, hogy összefogott kezeikkel végtelenített imaláncot formálva mondják el a Miatyánkot. A jelenlévő különböző felekezetű lelkészek szerre kérnek áldást a jelenlévőkre. Ezúttal azért, hogy tudják letenni gondjaikat, aggodalmaikat a Jóisten kezébe.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Folytatódik az imanyolcad
Csütörtök este 18 órától a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban Rüsz Domokos unitárius lelkész, pénteken a református templomban Tamás Barna plébános, szombaton az unitárius templomban dr. Bekő István Márton református lelkipásztor lesz igehirdető.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!