
Egyházi programok kerülnek középpontba a lelki töltekezés napján Csíkszentsimonban
Fotó: Pinti Attila
Rendhagyó eseménnyel várja az érdeklődőket a következő hétvégén, július 24-én a Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztivál: a lelki töltekezés napján díjmentesen vehetnek részt a programokon és az esti koncerteken. Emellett ekkor indul Csíkszentsimonból a Ferences Biciklitúrára (FerBiT) is.
2022. július 13., 18:492022. július 13., 18:49
A Tiltott Csíki Sör Manufaktúra által szervezett Tiltott Fesztivál idei újítása szerint nemcsak koncertekre várják az érdeklődőket, hanem tematikus napokat is szerveznek, és ezekhez kapcsolódnak a fellépések. Július 24-én, azaz jövő vasárnap a lelki töltekezés napját tartják, az egyházi tematika kapcsán pedig olyan programsorozatot szerveznek, amely felüdíti, -tölti, -vidítja és táplálja a lelket – tudtuk meg Tófalvi Margittól, a Csíki Sör Manufaktúra közkapcsolati felelősétől. Mint részletezte, ugyanarra számíthatnak a résztvevők, mint a többi alkalommal, először programok következnek és este koncertekkel zárul a nap. Az egyetlen különbség az, hogy
Azt is megtudtuk, hogy az esemény díszvendége és fővédnöke Bérczi László Bernát, a Zirci Ciszterci Apátság apátja lesz. „A lelki töltekezés napja egyben közösségi nap lesz, és azt szeretnénk, hogy ne csak az erdélyieknek szóljon, hanem váljon a Kárpát-medencei magyarok közösségi napjává. A plébániákon működő csoportokat szeretnénk megszólítani szervezett formában vagy akár egyénileg is, az egyháztanács tagjait, a rózsafüzér-társulatok tagjait, a kórustagokat, a különböző lelkiségi csoportok tagjait, a skapuláré csoportokat, az ifjúsági énekcsoportokat, a nőszövetségek tagjait, fiatalokat és idősöket egyaránt várunk.
– hangsúlyozta a közkapcsolati felelős.
Hozzátette: a 15. Ferences Biciklitúra (FerBiT) a fesztivál helyszínéről fog elindulni július 24-én, majd ugyanott ér véget július 31-én. A program egyébként 11 órától a FerBiT-re való regisztrációval kezdődik a csíkszentsimoni Szent László Gyermekvédelmi Központban, majd az ottani szabadtéri oltárnál 13 órától ünnepi szentmisét tartanak.
15 órától pedig a gyimesi férfikórus lép fel Antal Tibor vezetésével. 16 órától a Zirci Ciszterci Apátság bemutatása, illetve sörbemutató és -kóstoló szerepel a programban, 17 órától pedig Bőjte Csaba bemutatja füveskönyvének második kötetét. A napot az Árvácska Együttes előadása, illetve az Eucharist és Mező Misi koncertje zárja.
Az elkövetkező napokban enyhe felmelegedés várható, így vékonyodhatnak a tavakon, folyókon a jégrétegek. A hatóságok figyelmeztetnek: ne menjünk rá a jégre.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
szóljon hozzá!