
A székelyudvarhelyi belvárosi unitárius templom. Új korszak kezdődik
Fotó: Barabás Ákos
Lelkészválasztó közgyűlést tartott vasárnap a székelyudvarhelyi 1-es számú, belvárosi unitárius egyházközség a Kedei Mózes lelkész január 1-jei nyugdíjba vonulása után megüresedett állás betöltésére. A folyamatról Kelemen Szabolcs beszolgáló lelkészt kérdeztük.
2017. június 26., 17:322017. június 26., 17:32
A lelkészi állás betöltéséhez az egyházközség közgyűlése februárban a pályázat mellett döntött. Három lelkész nyújtotta be iratait, majd a bemutatkozó istentiszteletek után június 25-ére hívták össze a lelkészválasztó közgyűlést.
Ahhoz, hogy a közgyűlés határozatképes legyen, a választási joggal rendelkező gyülekezeti tagok egyötödének jelen kell lennie. Az egyházközség választóinak száma 1034, közülük 267-en gyűltek össze.
Ezt az első fordulóban egyik pályázó sem érte el: Simó Sándor, a Székelyudvarhelyi Unitárius Egyházkör esperese, homoródjánosfalvi lelkész 116, Székely Kinga Réka homoródszentpéteri lelkész 95, Szabó Előd ürmösi lelkész pedig 52 szavazatot kapott. A második fordulóban a két legmagasabb szavazatszámot elért lelkész között lehetett dönteni. Ezen 220 szavazati joggal rendelkező gyülekezeti tag vett részt, közülük
A különbség az érvénytelen, illetve fel nem használt szavazólapokból adódik – jegyezte meg a beszolgáló lelkész.
A választás után tizennégy nap óvási időszakot ír elő a jogszabály. Megóvni a választás folyamatát lehet, nem a személyeket. Ha a választás folyamatában a közgyűlési vagy gyülekezeti tagok közül valaki jogszerűtlenséget tapasztalt, az egyházkör megfelelő fórumainál megóvhatja azt – tájékoztatott Kelemen Szabolcs lelkész.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!