
Hangot adnak a városnak
Fotó: Tuchiluș Alex
Csak úgy tombol a versenyszellem a kézdivásárhelyi diáknapokon, ahol a hét csapat színes zászlókkal, egyenpólókban, csapathimnuszt énekelve mutatkozott be pénteken. A Vigadó Művelődési Központ udvarán gyülekező fiatalokat kérdeztük arról, milyen érzelmekkel vágnak neki a hétvégének, ugyanakkor a diáknapok egyik pártfogóját is elcsíptük, aki a városi diákéletről mesélt. A beszélgetéseket és a találkozó hangulatát videófelvételen örökítettük meg.
2024. május 24., 18:462024. május 24., 18:46
2024. május 24., 18:542024. május 24., 18:54
Csajosék, Fookyeah, Ginion, a10tion, Grizzly, Mambo gang és Jäger – érdekesen csengő nevek, habár egy-egy kiejtésével elsőre küszködhet az ember. A szerzői azonban pontosan tudják, miért is keresztelték így a csapatokat, sőt hozzávaló zászlót, kabalát és egyenruhát gyártottak, csapatkiáltást is kitaláltak, ahogyan az lenni szokott a hagyományos diáknapokon.
A rendezvénysorozat pénteken délben vette kezdetét, a Vigadó Művelődési Központ udvarán felállított színpadon a szervezők, valamint a város elöljárói is köszöntötték a hetvenfős társaságot.
Kézdivásárhely iskolái, de még a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceum is képviselteti magát a rendezvényen, amelyet hét év után először szervezett meg a Kézdiszéki Középiskolások Szövetsége (KÖSZ) a Komitátusz segítségével. Kis Tamás, a Komitátusz alelnöke úgy látja, a diáknapoknak teljes létjogosultsága van a kis városban, az idei szervezést pedig ügyesen kézbe vette a KÖSZ.
„Ez remek lehetőség arra, hogy még jobban kimozduljunk a komfortzónánkból, és kicsit jobbá tegyük a szürke hétköznapokat” – fogalmazott az alelnök.
Bokor Tibor, Kézdivásárhely polgármestere gratulált a szervezőknek. „Ha ebből hagyomány lesz, és nemcsak hétévente kerül majd sor rá, akkor részünkről teljes mértékű támogatást kaptok továbbra is. Tudjuk, hogy
– fogalmazott az elöljáró.
A részletekre is odafigyeltek a csapatok
Fotó: Tuchiluș Alex
Szilveszter Szabolcs alpolgármester arra kérte az ifjúságot, adjanak hangot a városnak, élvezzék és éljék át a hétvége eseményeit.
Egyesek a versenyért, mások a szórakozásért jelentkeztek, viszont a cél mindenkinél közös: jól érezni magukat. A Csajosék csapata rendkívüli energiával vágott neki a hétvégének abban a reményben, hogy megmozgatják őket a programok,
Az egyetlen sepsiszentgyörgyi csapatot, a Grizzlyt – akik nem mellesleg elsők között végeztek a 18. Háromszéki Diáknapokon – a kalandvágy és a kapcsolatépítés hajtotta a jelentkezéskor. A csapatkapitány szerint nagyon jól kezdődött, és még jobban fog folytatódni a hétvége, hasonló hangulatban, mint a sepsiszentgyörgyi kiadás. Mást már nem igazán kérdezhettünk, hiszen a rendezvényindító után rögtön kezdetét vették a vetélkedők, a csapatok pedig szétszóródtak Kézdivásárhely-szerte.
A jelmezek kitaláltak, a mosolyok viszont annál valódibbak
Fotó: Tuchiluș Alex
A Totál Ké(s)zdiáknapok péntektől vasárnapig tartanak. Szombaton sportnap lesz, ekkor kivonulnak a csapatok a Kicsid Gábor Sportcsarnokhoz, majd vasárnap Fortyogófürdőre telepednek le egy közös majálisra. A szombatot azonban megfűszerezik egy esti bulival is, ahol majd a kézdiszéki kötődésű, de világhírű zenei fesztiválok színpadán is fellépő Torzsa Hunor (Nick Havsen) fog gondoskodni a hangulatról.
Megtelt az udvaron felállított sátor
Fotó: Tuchiluș Alex
Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség Adriana Georgescut, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.
Cseke Attila fejlesztési miniszter szerint nincs vita a kormánykoalíción belül a közigazgatási reformról, amelyet azonnal elfogadtatnak, amint lezárul a gazdaságélénkítő csomag megvitatása – nyilatkozta a tárcavezető szerdán Odobești-ben.
Mit tehetünk, amikor a táblagép és a telefon lesz a gyerekünk legjobb barátja? Hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt a digitális világ és a valódi gyerekkor között? – ezekre a kérdésekre keresi a választ Vida Ágnes pszichológus székelyföldi előadókörútján.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
szóljon hozzá!