Egy kegyetlen gyilkossági eset borzolta fel az elmúlt hetekben a kedélyeket, amely még mindig közbeszéd témája Erdélyben: egy volt kolozsvári egyetemi tanár megölte a szintén sokak által ismert közösségszervező barátnőjét. De vajon mi vezethetett eddig a pontig? Mészáros Andrea pszichoterapeutával erre kerestük a választ, és ennek a tragikus történésnek a lehetséges mozgatórugóiról beszélgettünk.
2022. július 01., 12:012022. július 01., 12:01
A történetet sokan a mai napig nem tudták feldolgozni, de legalább konstruktív vitákat indított el az áldozathibáztatásról és a hozott traumák, minták és mentális problémák megfelelő kezeléséről.
„Még mindig reménykedem, hogy eljutunk oda, hogy akár az iskolában is megjelenjen az, hogy tanuljunk magunkról, vagy hogy normalizálódjon az, hogy az önismeret az egy egészséges felnőtté válásnak a része legyen, és ne gondoljuk azt, hogy ciki pszichológushoz menni, mert oda csak a bolondok járnak.
– mutatott rá többek között a szakember, akivel Székely Blanka beszélgetett.
Mészáros Andrea pszichoterapeutával készült interjú megtekinthető a Médiatér YouTube-csatornáján. Az interjú a Nézőpont podcastcsatornáján, Spotify-on vagy az alább beágyazott lejátszóra kattintva is meghallgatható.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
Romániának most a deficittel kapcsolatos problémák megoldására és a helyreállítási források lehívására kellene összpontosítania, nincs szüksége politikai válságra - jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Elemezte a magyarországi választások eredményeit a Szövetségi Állandó Tanács. Kelemen Hunort felhatalmazták, hogy Magyar Péterrel, a Tisza elnökével tárgyaljon.
A Tisza Párt azt javasolja, hogy május 9-én legyen az új Országgyűlés alakuló ülése, aznap megválaszthatják az új miniszterelnököt is.
A Felsőrákoson történt bántalmazásról szóló cikkünk megjelenését követően a rendőrség támogatásáról biztosította a lakosságot. Közleményükben hangsúlyozták: szorgalmazzák a térfigyelő kamerarendszer beindítását, és fokozzák a járőrözést a faluban.
Az idei első két hónapban éves viszonylatban 2,1 százalékkal csökkent Románia energiatermelése – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hét megye folyóvizeire.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) elsőfokú riasztást adott ki pénteken fokozott légköri instabilitás és erős szélfúvás miatt az ország több régiójában.
Romániának 600 millió eurót kellene kifizetnie az oltóanyagot gyártó Pfizer/BioNTech vállalatnak a leszerződött, de át nem vett koronavírus elleni vakcinákért.
1 hozzászólás