
Fotó: Gránit Bank
A Magyarországon egyedülálló eredményeket elért, 2024 végén a Budapesti Értéktőzsdére sikeresen bevezetett, innovatív megoldásairól ismert digitális bank fokozza üzleti aktivitását Romániában.
2025. február 05., 09:002025. február 05., 09:00
2025. február 05., 12:062025. február 05., 12:06
Nemzetközi terjeszkedése keretében elsőként, még a tavalyi év végén belépett a román piacra a Gránit Bank. Az elmúlt 25 évben az IPO-k keretében megvalósított tőkeemelések nominális értéke alapján a Gránit Bank részvénykibocsátása a legnagyobb tranzakció volt Magyarországon. A régióban a Gránit Bank volt az egyetlen bank 2016 óta, aki friss tőkét tudott bevonni a pénzpiacokról.
A bank háromnyelvű mobilalkalmazása elérhető az alkalmazás-áruházakban a Romániában élő ügyfelek számára is, akik már számos új számlát nyitottak meg.
2025. február 27-ig különleges promóciós ajánlatot kínál a Gránit Bank:
A Gránit Bank a román piacon egyedülálló akció keretében 3% kamatot ad a lekötetlen (RON) pénzekre feltételek nélkül.
A bank továbbfejlesztett mobilbanki alkalmazásában román, angol és magyar nyelven is elérhetők a pénzintézet legnépszerűbb szolgáltatásai.
A Romániában élő ügyfeleknek is lehetőségük van többek között azonnali szelfis számlanyitásra, öt különféle devizában elérhető számlavezetésre, kedvezményes azonnali devizaváltásra, vonzó kamatozású betétlekötésre – lej, euró, dollár és forint devizanemekben –, bankkártya igénylésre, illetve a mindennapi pénzügyek intézésére a digitális felületen keresztül.
Bízunk benne, hogy az általunk kínált gyorsaság, a kényelem, valamint az innovatív megoldások – Magyarországhoz hasonlóan – Romániában is hívószavak lesznek az ügyfelek számára” – emelte ki Hegedüs Éva, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatója.
A romániai piacra lépés alkalmából az új ügyfelek számára kínált különleges promóciós ajánlat részletei ide kattintva érhetőek el: granitbank.ro
(fizetett hirdetés)
Az idei év első négy hónapjában 737.682 online iratot bocsátott ki ingyenesen az ingatlan- és telektulajdonosoknak az országos kataszteri és ingatlan-nyilvántartási hivatal (ANCPI).
Elindult a regisztráció a 34. Bolyai Nyári Akadémia pedagógus-továbbképzéseire, amelyek több helyszínen kínálnak szakmai fejlődési lehetőséget pedagógusok számára június 29. és július 24. között.
Az eredmények szerint a beteg az Európában terjedő vírustörzset kapta el, a megbetegedésnek tehát nincs köze az óceánjáró fedélzetén azonosított Andes-hantavírushoz, amely kizárólag Dél-Amerikában terjed.
Nicușor Dan államfő hétfőn konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Hosszú restaurálási folyamat után felavatják május 22-én a gyimesbükki Rákóczi-várat. A nép körében Rákóczi-várként ismert erődítmény 2026-tól hivatalosan a Bethlen–Rákóczi-vár nevet viseli.
Jelenleg nincs olyan jogi ok vagy alkotmányos indok, amely megalapozhatná a lemondásomat – írja az MTI az Index hírportálon hétfőn megjelent, Sulyok Tamás köztársasági elnökkel készített interjút szemlézve.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.