
Nem vett részt az utolsó tanácsülésén sem Csergő Tibor András, leköszönő gyergyószentmiklósi polgármester
Fotó: Gergely Imre
A 2020-ban megválasztott gyergyószentmiklósi képviselő-testület utolsó ülésén, csütörtökön kiderült: komoly személyzeti problémák vannak a városházán, amik a működést alaposan megnehezítik. Az utóbbi harminc év leggyengébb ciklusa volt ez – állapította meg az egyik leköszönő tanácsos.
2024. október 10., 18:122024. október 10., 18:12
Adók és illetékek kiszámítási módja, költségvetés-módosítás, Monturist-közgyűlés – általában ezek igencsak fajsúlyos témák, de most ezekkel kapcsolatban csak adminisztratív kérdéseket érintettek, így gyorsan, különösebb hozzászólások nélkül haladt végig a testület a napirendi pontokon.
A Monturist-témáról már amúgy is késő lett volna beszélni, a cég közgyűlésbe hívta a testület delegáltjait, ahol többek közt az ügyvezető új, 6300 lejes fizetését kellett volna megállapítani. Azonban
– hangzott el.
Fotó: Gergely Imre
A napirendi pontok megszavazását követően a polgármesterhez lett volna kérdése több képviselőnek is, de
Így a jelenlevő Nagy Zoltánnak, jelenlegi városmenedzsernek, és hamarosan hivatalba lépő polgármesternek tették fel ezeket.
Fotó: Gergely Imre
Többek között az derült ki, hogy
Fotó: Gergely Imre
Nagy Zoltán elmondta, egyelőre még nincs mindenre rálátása az önkormányzat ügyeit illetően, de azt tudni lehet, hogy a város 3 millió lejjel tartozik a kivitelezőnek. A pénz az önkormányzat számláján van több mint egy hónapja,
Fotó: Gergely Imre
Találtak valamilyen megoldást, így az eddigi tartozást jövő szerdáig rendezni tudják. Utána szeretne leülni a kivitelező cég illetékesével, hogy egy bizalmi kapcsolat jöjjön létre mert az eddigi viszony a város és a cég között nagyon megromlott.
– kanyarodott vissza az eredeti kérdésre.
Fotó: Gergely Imre
Az is elhangzott, hogy a ki nem fizetett számlák miatt
Az azonban jó hír, hogy tárgyalt Halász-Békény-Dózsa György utak felújítását végző céggel is reális esély van arra, hogy végre befejeződik ott a munka – jelezte a városmenedzser.
Fotó: Gergely Imre
Egyébként az út ugyan még építési terület, de már újraindult azon a teherforgalom.
Az ülés végén Csergő Tibor távollétében len Emil alpolgármester köszönte meg a négy évi közös munkát a képviselőtársainak, és elköszönt Mayer Róbert és Vadász-Szatmári István is, akik az új ciklusban már nem lesznek tagjai a képviselő-testületnek.
Fotó: Gergely Imre
Vadász-Szatmári azt kívánta a következő négy év városvezetésének, hogy eredményesebben dolgozzon, mint a most leköszönő.
– állapította meg.
Fotó: Gergely Imre
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
szóljon hozzá!