
A tavaszi nagytakarítás három hétig tartott Csíkszeredában
Fotó: Pinti Attila
Növekszik az utcákról összegyűjtött hulladék mennyisége, ugyanakkor a lakosság együttműködésének köszönhetően a legtöbb helyszínen a tervezettnél korábban sikerült befejezni a munkát – értékelte a Csíkszeredában múlt héten befejeződött általános tavaszi nagytakarítást a köztisztasággal és hulladékelszállítással megbízott cég vezetője.
2022. április 20., 21:582022. április 20., 21:58
2022. április 21., 02:052022. április 21., 02:05
Csíkszeredában a három héten át tartó általános tavaszi nagytakarítást, amelyet a polgármesteri hivatal szervezett, idén is a köztisztaság biztosításával és a hulladékelszállítással megbízott Eco-Csík Kft. alkalmazottai és gépei végezték.
Pál Tamás cégvezető szerint ezt nemsokára pótolják, mivel a helybéliek is nagytakarításra készülnek, így összehangolják ezzel.
Fotó: Pinti Attila
Az utcákról, közterületekről összegyűjtött hulladék mennyisége növekedett, mind a felsepert sár, homok, kavics, mind pedig a zöld hulladék, faágak, falevelek esetében – tájékoztatott az igazgató. Így
amely inkább ágakból, falevelekből áll össze – tudtuk meg. Az ágakat darálás után tüzelőanyagként értékesítik, a többi zöld hulladékot a sárral, homokkal együtt komposztálják; ez a cekendi hulladéklerakónál történik meg.
Fotó: Pinti Attila
„A városlakók egyre jobban átlátják és szükségét érzik ennek a nagytakarításnak, így korábban végeztünk, mint máskor.
– értékelt Pál Tamás, aki szerint nemcsak a takarítást kell elvégezni, hanem a tisztaságot is meg kell őrizni. Hozzátette, a várost úgy lehet tisztán tartani, ha mindenki a saját portája elejét tisztán tartja. Ezt kellene még erősíteni, ugyanakkor
– hívta fel a figyelmet. A nagytakarítás miatt lezárt útszakaszokon ezúttal is több autót hagytak ott tulajdonosaik, amelyeket a városháza megbízásából távolabb szállított egy cég, hogy a munkát el tudják végezni.
Fotó: Pinti Attila
Pál Tamás szerint noha a takarítás kezdetére általában még jó néhány gépjármű maradt a parkolókban, amikor ezek elszállításához kezdtek, a legtöbb tulajdonos megérkezett, és elvitte autóját – ez minden övezetre jellemző volt.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
Az új közalkalmazotti bértörvény tervezete szerint a közintézmények kötelesek lesznek évente két alkalommal közzétenni az alkalmazottaiknak fizetett alapbérek, pótlékok és egyéb juttatások jegyzékét.
Frontálisan ütközött egy autó és egy lovasszekér hétfőn este Oroszhegy és Székelyszentkirály között, a 134C jelzésű megyei úton. A lovas szekeret irányító 36 éves férfit kórházba szállították, ahol később elhunyt.
Pontosították az újabb székelyudvarhelyi ifjúsági lakások (ANL) megépítéséhez szükséges területvásárlási szándékot kedden az önkormányzati képviselők. Hamarosan elkezdődnek az árról szóló tárgyalások a telektulajdonossal.
Egy autó és egy szekeres ütközött hétfőn este Székelyszentkirály határában, a baleset következtében egy személy elhunyt – erősítette meg lapunknak a község polgármestere.
szóljon hozzá!