
Vége a magyar szóbelinek, hétfőn számítógép-ismeretből érettségiznek a végzősök
Fotó: Pál Árpád
Kizárások nélkül ért véget pénteken az érettségizők magyar nyelv és irodalom szóbeli vizsgája, amelyre a székelyudvarhelyi diákok közül 535-en iratkoztak fel.
2017. június 11., 11:042017. június 11., 11:04
2017. június 11., 11:072017. június 11., 11:07
A vizsgázók többsége, szám szerint 369-en a legmagasabb, gyakorlott minősítést szerezték meg anyanyelvből, haladónak 155-en bizonyultak, míg
Ezúttal a székelyudvarhelyi Kós Károly Szakközépiskola vizsgázóitól érdeklődtünk a magyar szóbelin kapott feladatok iránt. A könyvelő szakot végzettek közül néhányan úgy érezték, hogy noha okozott meglepetéseket is a tételsor, nem volt nehéz megbirkózni a feladattal. Egyikük, Nemes Kinga különösen örült, hogy az olvasás fontossága mellett kellett érvelnie, hiszen maga is sokat olvas.
A számítógépes ismeretek felmérése már pénteken megkezdődött, és keddig tart, ezt követően pedig három napig idegennyelv-ismeretből vizsgáztatják a diákokat.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben az új középiskolai tanterveket jóváhagyó miniszteri rendelet.
Nyári gumiabroncsokkal felszerelt járművel hajtott az autópályán egy nő, akit pont kiszúrt a rendőrség.
Újabb harminc napra meghosszabbította pénteken a tavalyi bányakatasztrófa nyomán elrendelt vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
Tizenöt megye több mint 30 településén és Bukarestben okozott vészhelyzeteket a sűrű havazás, hóvihar és a heves szél az elmúlt 24 órában – közölte pénteken a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős aktivitást fejtettek ki 2025-ben a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság Állatvédelmi Irodájának munkatársai az állatok védelme érdekében.
Lényegesen lehűl az idő az elkövetkező napokban Székelyföldön, sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU) a jeges utak jelentette veszélyre hívta fel péntek reggel a lakosság figyelmét.
Újabb hóréteg rakódott le az elmúlt egy napban az ország számos pontján, Székelyföld nagyobb városainak zömében 20 centiméterhez közelít hóvastagság.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt pénteken 5 óra 50 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A havazás mellett újabb fagyos reggelre ébredtünk országszerte, ám most közel sem Csíkszeredában volt a leghidegebb.
szóljon hozzá!