
A vasútállomáson kezdődött a megkárosított férfi „kalandja”. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Két nő 76 ezer eurót és több aranyékszert lopott el – a rendőrség megalapozott gyanúja szerint – egy férfitől Brassóban, miután átverték és leitatták. A feltételezett tetteseket elkapták és őrizetbe vették, az ügyben minősített lopás megalapozott gyanújával indult eljárás – tájékoztatott közleményben a Brassó Megyei Rendőr-főkapitányság.
2023. december 06., 18:002023. december 06., 18:00
A megkárosított férfi vasárnap értesítette a rendőrséget, hogy 76 ezer eurót és aranyékszereket lopott el tőle két nő. A rendőrség információi szerint az illető a brassói vasútállomáson tartózkodott, amikor két nő szexuális kapcsolatot ajánlott neki. Az ajánlatot követően a férfi elment a két nővel egy közeli félreeső helyre, ahol a gyanúsítottakkal alkoholt fogyasztott. A nagy mennyiségű alkoholtól a férfi eszméletét vesztette, ezt kihasználva
Összehangolt rendőrségi nyomozásnak köszönhetően hamar sikerült a gyanúsítottak nyomára bukkanni, és hétfőn házkutatást tartottak otthonukban, amelynek során több ékszert és háromezer eurót találtak.
Emellett az egyik gyanúsítottat, a 43 éves nőt is őrizetbe vették, társa – egy 20 éves nő – azonban elmenekült, de nem jutott messzire, hiszen még aznap megtalálták Maroshévízen. A gyanúsítottnál 51 ezer eurót találtak a rendőrök, akik ezt követően 24 órára őrizetbe vették őt is.
A rendőrség a bizonyítás érdekében ügyészi irányítással folytatja a nyomozást, minősített lopás megalapozott gyanúja miatt.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
Összesen 82, második világháborúból származó aknavetőgránátot találtak szerdán Újtusnádon, az erdő szélén. A lőszereket a Hargita megyei tűzszerészek biztonságosan elszállították.
A 2026-os országos lombikprogramra való jelentkezésben a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház családtervezői központjában is segítséget nyújtanak az érintetteknek.
Egy rezidens orvos öngyilkosságot követett el szerdán a bukaresti egyetemi sürgősségi kórházban – közölte az egészségügyi intézmény.
1 hozzászólás