
Visszatér még a kánikula, amit újabb lehűlés követ. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Kánikula és jelentős lehűlés váltogatja egymást a következő két hétben, csapadékra leginkább augusztus 14-e és 17-e között, valamint augusztus 20-a után számíthatunk – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) által kiadott, az augusztus 12-e és augusztus 25-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
2019. augusztus 12., 16:552019. augusztus 12., 16:55
Erdélyben az első két nap kánikula lesz, 35 Celsius-fok körüli nappali csúcshőmérséklettel, majd
– ismerteti az előrejelzést az Agerpres.
Augusztus 18-a és 20-a között napról napra melegebb lesz, a hőmérő higanyszála ismét 30 Celsius-fok fölé emelkedik, majd újabb lehűlés következik. Az éjszakai legalacsonyabb hőmérsékleti értékek a nappaliaknak megfelelően változnak: a kezdeti 16 Celsius-fokról 12-re csökkennek, majd augusztus 20-körül 14 Celsius-fokra nőnek, 21-e után pedig ismét csökkenni kezdenek.
A hegyvidéken péntekre 16 Celsius-fok köré esnek vissza a nappali maximumok, augusztus 20-án ismét 21 fok lesz, és ez nagyjából változatlan marad a periódus végéig. Légköri instabilitásra augusztus 14-e és 17-e között, valamint 20-a után számíthatunk.
A prognózis a readingi (Anglia) székhelyű Középtávú Időjárás Előrejelzések Európai Központjának (ECMWF) adatai alapján készült.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére és Bukarestre.
A szélsőségesen identitásközpontú és szuverenista irányzatok térnyerése nem magyarázható kizárólag manipulációval – olvasható a „Románia az EU-ban” stratégiai elemzőcsoportnak az elnöki hivatal által szerdán közzétett jelentésében.
Pulóveres reggelek, 20 Celsius-fok alatti nappali csúcshőmérsékletek – az idei július továbbra sem a megszokott arcát mutatja. Székelyföldön a hajnali minimumok és a nappali maximumok is inkább egy késő őszi napot idéznek, mint a nyár derekát.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter a Várhelyi Olivér egészségügyért és állatjólétért felelős uniós biztossal folytatott megbeszélésen nagyobb rugalmasságot kért az Európai Bizottság (EB) részéről a juhkivitel feltételeinek alkalmazásában.
A legfelsőbb bíróság várhatóan csütörtökön dönt abban a perben, amelyet maga indított a kormánnyal és a pénzügyminisztériummal szemben a bírák és ügyészek felhalmozódott bérhátralékainak kifizetésével kapcsolatban, és első fokon meg is nyert.
szóljon hozzá!