
A csomafalvi édes stand. A kézműves csokoládé készítője, Sándor Szilveszter elégedetten tért haza
Fotó: Sándor Szilveszter
Az első alkalommal megrendezett Budapesti Székely Nagyvásáron mintegy 110 székelyföldi kézműves termelő közel 1500 prémium kategóriás termékével találkozhattak a látogatók. A hétvégén Pesten kóstolhatták, csodálhatták a gyergyószéki termelők remekműveit is.
2017. november 15., 22:522017. november 15., 22:52
Varga Mihály, az esemény fővédnöke, nemzetgazdasági miniszter ötlete nyomán, valamint a Székely Összefogás Alapítvány és a három székely megye közreműködésével valósult meg a Székely Nagyvásár.
– olvasható a Székely Összefogás Alapítvány beszámolójában.
A több ezer ember által látogatott háromnapos nagyvásáron térségünkből jelen volt Gál Erzsébet, Pál Loránd, Sándor Szilveszter, Orbán Melinda, Péter Julianna, Salamon Éva, Bálint Attila, Ambrus Klára, Vargyas Vera – tudtuk meg az eseményen szintén jelen lévő, szervezésből is részt vállaló alfalvi származású Vargyas Ildikótól.
Fotó: Sándor Szilveszter
Amint a szervezők írják: „a háromnapos Székely Nagyvásáron a számtalan kézműves terméken, a finom ízeken és a jó hangulaton túl az igazi székely életérzés, élni és tenni akarás is tetten érhető volt, hiszen a megannyi székely kézműves termelő, kiállító közül kiemelkedett a még ma is rendkívül aktív, 81 esztendős székelyvarsági Kovács Anna néni, a népművészet kiváló mestere, szövőnő, akinek az életigenlése példaértékű és követendő, valamint a vásár legidősebb kiállítója, a mosolygós szemű 85 éves mákófalvi bútorfestő, Kovács Pali Ferenc bácsi is, aki szintén csodálatos népi motívumokkal díszített, festett, aprócska bútorait és tárgyait hozta el a vásárra.”
Az idei Székely Fesztiválon fogalmazódott meg az első Budapesti Székely Nagyvásár ötlete. A szervezők úgy búcsúztak a résztvevőktől, hogy 2018 májusában, a Székely Fesztiválon viszontlátják egymást. Érdeklődésünkre kiderült, a gyergyószéki termelőknek megérte részt venni az eseményen. Így jó esély van a szervezők által felajánlott viszontlátásra.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!