
Jelenleg 11 cég tevékenykedik a marosvásárhelyi ipari parkban, de további hárommal előrehaladott tárgyalások zajlanak a megtelepedésről, és lehetőség van a mostani terület bővítésére is.
2017. június 01., 18:052017. június 01., 18:05
A Nyárádtő és Kerelőszentpál közigazgatási területén elhelyezkedő marosvásárhelyi ipari parkban jelenleg tizenegy vállalkozás működik, amelyek összesen
Az elmúlt három évben egy új cég épített csarnokot és indította el a tevékenységét, ráadásul bővítené a termelést, ami személyzetbővítést is eredményez.
– mondta lapunknak az ipari park igazgatója. Nagy Istvántól megtudtuk, hogy további három céggel kötöttek összesen 16 ezer négyzetméterre – összesen 140 munkahelyet teremtenének – telekfoglalási szerződést, mindhárman termelésben érdekeltek és pályázatokból akarják kivitelezni a beruházásukat, közülük az egyik cég pedig hamarosan aláírja a finanszírozási szerződést, így elkezdheti az építkezést. „Kétségtelen, hogy az autópálya építési munkálatai maga után vonta a befektetőket, mindez jó az ipari parknak, a megyei tanácsnak és a környező településeknek is.
– fogalmazott az igazgató.
Miután több Maros megyei településen különböző nehézségekbe, akadályokba, tiltakozásba ütközött, az ipari parkban valósítja meg Székelyföldön egyedülálló beruházását a krematóriumot működtető cég. „Az a projekt áll” – tájékoztatott az igazgató. Mivel azonban az ipari park a marosvásárhelyi repülőtér tőszomszédságában található, a légikikötő 15 kilométeres körzetében minden építményhez szükséges a polgári repülésügyi hatóság láttamozása, ami hosszabb folyamat. Ezen kívül
Nagy István elmondta, a befektetőkkel folytatott tárgyalásokon rugalmasan igazodnak a piachoz, betartva a tulajdonosi kör által a szabályzatban és a feladatfüzetben leszögezett „sarokköveket”. Ennek alapján többféle lehetőséget kínálnak a letelepedés iránt érdeklődő cégeknek. Lehet például hosszútávú haszonbérletben tervezni, amely pénzforgalom (cashflow) tekintetében a cégeknek előnyösebb, mivel a befektetés értékének és a teremtett munkahelyek számának függvényében csökken az ár. De
– ebben az esetben is előbb 5 éves haszonbérleti szerződést kötnek, ez idő alatt pedig akár a telek teljes értékét is törleszteni lehet, majd a feltételek teljesítése után az ingatlant megvásárolható a nyárádtői vagy a kerelőszentpáli önkormányzattól, amelynek a tulajdonát képezi az ipari park adminisztrálása alatt.
Továbbá létezik az a változat, hogy az Ipari Park Részvénytársaság által terjeszkedésre vásárolt telkek közül válasszon az érdeklődő, ebben az esetben előzetes bérlés nélkül is megvásárolhatja, hivatalos felértékelést követően. Nagy István elmondta,
Cserébe az ipari park különböző szolgáltatásokat biztosít (utak és zöldövezet karbantartása, közvilágítás, szennyvízelvezetés, őrzés stb.).
Tekintettel az időjárási körülményekre, valamint az egyes megyékben a héten záruló, másutt viszont a jövő héten kezdődő sívakációra, a rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic egy sor ajánlást tett közzé a járművezetőknek.
Meghosszabbították 2026. december végéig a villanyszámla-támogatási programot – tájékoztatott pénteken az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS).
Magas kockázatú drogok folytatólagosan elkövetett kereskedelmével gyanúsítanak egy 41 éves férfit, és vizsgálatot indított ellene a Hargita megyei rendőrség, illetve a Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Igazgatóság (DIICOT) megyei irodája.
Az egyre aggasztóbb méreteket öltő félretájékoztatás miatt csökkent jelentős mértékben a kanyaró elleni átoltottság – jelentette ki pénteken az egészségügyi miniszter.
Több választási lehetőségük lesz a betegeknek, ha megtörik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNSAS) monopóliuma – jelentette ki Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Az ország 16 megyéjét és Bukarestet érintő sárga riasztást adott ki pénteken a szeles, csapadékos időjárás miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). Székelyföldön csak Kovászna megye egy részére érvényes a riasztás.
A nagyböjt minden szombatján déli 12 órától keresztúti ájtatosságot végeznek a csíksomlyói Kálvárián, a Jézus-hágón. A szervezők közösségi imára hívnak mindenkit, aki fontosnak tartja a nagyböjti elcsendesedést és hisz a közös könyörgés erejében.
A Románia és az Egyesült Államok közötti kapcsolat rendkívül érett, kölcsönös érdekekkel – jelentette ki Nicușor Dan csütörtökön Washingtonban, ahol részt vett a Donald Trump amerikai elnök által kezdeményezett Béketanács ülésén.
Elsüllyedt egy konvojban haladó hajó csütörtökön a Sulina-csatorna jobb partján, a Duna 33. tengeri mérföldjénél.
Mindenki békét, stabilitást és jólétet akar Gázában, de a kérdés az, hogyan tudunk ezért cselekedni – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön Washingtonban, a Béketanács első ülésén mondott beszédében.
szóljon hozzá!