
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Táborozást biztosít a Telefonos Szeretetszolgálat azoknak a gyerekeknek, akiknek a vakációban nem volt lehetőségük sehová elutazni, nyaralni menni. Sajó Norbert kezdeményező tudatta, folyó hó 18-áig lehet jelentkezni az augusztus 21–25. közötti ötnapos szalárdi (Maros megye) táborba.
2019. augusztus 05., 14:582019. augusztus 05., 14:58
Három kritériumnak kell megfelelniük a jelentkezőknek:
marosvásárhelyinek vagy kolozsvárinak kell lenniük, hiszen idén is negyven gyereket táboroztatnak, akik közül húsz Kolozsvárról és húsz Marosvásárhelyről mehet.
Hat és tizenkét év közötti korcsoportba kell illeszkedniük, és feltétel az is, hogy
idén még sehol nem voltak, a család szűkös anyagi lehetőségei miatt nem nyaralhattak.
A gyerekekre tizenöt kísérő jut, akik önkéntes alapon végzik a feladatot. A felnőttek között pszichológus is elkíséri a gyerekeket, felajánlva, hogy mindenkivel elbeszélget, meghallgatja a problémákat, megbeszéli azokat a hozzá fordulókkal.
A szeretetszolgálat felhívására nem csupán marosvásárhelyiek és kolozsváriak jelentkeztek, hanem sok környékbeli, de még udvarhelyszéki és csíkszéki család is kifejezte óhaját, hogy szeretné igénybe venni az ingyenes lehetőséget. Ők egy pótlistára kerülnek, és amennyiben a meghirdetett helyek nem telnek be, közülük választják ki azokat, akik az elvárásoknak megfelelnek.
A gyerekek ötnapos táboroztatása – utazás, szállás, étkezés – fejenként 300 lejbe kerül. Erre indított gyűjtést a szeretetszolgálat. Bárkitől, aki segíteni tud, bármekkora összeget elfogadnak. Amennyiben a szükségesnél több pénz gyűlne össze, azt az őszi iskolakezdésre, tanszerek vásárlására fordítják – mondta Sajó Norbert.
A Telefonos Szeretetszolgálat egy másik vágya is megvalósulni látszik – tájékoztatott a vezető, aki saját táborhelyet szeretne létrehozni, ahol évente táboroztatnák a rászoruló gyerekeket. A Maros megyei Bedében vásárolnának egy telket, ahol jövőben sátortábort szerveznének, majd évről évre fejlesztenék, építkeznének.
Változékony időjárás várható a következő két hétben: lesznek napok, amikor 31 Celsius-fokig emelkedik a hőmérséklet, máskor viszont mindössze 24 fok körül alakulnak a nappali csúcsértékek; csapadékra többször is számítani lehet.
Két halasztás után kihirdettek a jogerős ítéletet a Marosvásárhelyi Ítélőtábla a Borboly Csaba és 12 másik személy ellen indult büntetőperben. A vádlottakat nagyrészt felmentették a vádak alól, részben helyt adva fellebbezéseiknek.
Nem mindenhol bizonyul hatékonynak az agresszív sofőrök azonosítására és felelősségre vonására létrehozott országos platform, ahová a forgalom résztvevői felvételeket tölthetnek fel az észlelt kihágásokról.
Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe hétfőn Szolnok közelében – közölte Magyar Péter miniszterelnök közösségi oldalán.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
szóljon hozzá!