
Lehet egyesülés napi ünnepségeket tartani december elsején, igaz, hogy csak korlátozott számú résztvevővel. Archív
Fotó: Haáz Vince
Jelentős lazításokról döntött pénteken az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU). Többek között engedélyezett lesz az ünnepségek szervezése december elsején, Románia nemzeti ünnepén.
2021. november 19., 15:532021. november 19., 15:53
2021. november 19., 16:562021. november 19., 16:56
Az egyesülés napján tartandó bukaresti rendezvényeken legtöbb 400, míg megyeszékhelyeken legtöbb 200 ember vehet részt a járványügyi előírások betartásával.
Az egyesülés napi ünnepségeken túl ugyanakkor
Engedélyezik ugyanakkor a sporteseményeken való részvételt a koronavírus ellen teljeskörűen beoltott vagy a betegségen átesett személyek számára. A vészhelyzeti bizottság határozata értelmében szabadtéren és zárt térben is lehet sportversenyeket tartani 5 és 21 óra között.
Engedélyezik továbbá képzések, workshopok, konferenciák szervezését szintén 5 és 21 óra között, legtöbb 150 személy részvételével. Ezeken a rendezvényeken is csak oltott vagy a betegségből felgyógyult személyek vehetnek részt, a terem befogadóképességének 30 százalékáig.
Elfogadta pénteken az Országos Vészhelyzeti Bizottság (CNSU) azt a határozatot, amellyel felhatalmazza az egészségügyi és oktatási minisztériumot a tanintézetek működését szabályozó közös rendelet módosítására. A módosítás értelmében
A CNSU által javasolt intézkedéseket a kormánynak is jóvá kell hagynia.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
2 hozzászólás