
Marosvásárhely nagy lépcsősorainak felújítása is szerepel az ötletek között
Fotó: Haáz Vince
Az első évi lelkesedés után másodjára már kevesebb terv érkezett be a marosvásárhelyi részvételi költségvetésre: mindössze 17 olyan tervet küldtek be, ami megvalósítható, míg korábban 35-öt nyilvánítottak kivitelezhetőnek. A legjobb tízet ültetik életbe, hárommillió lejből.
2022. december 24., 09:042022. december 24., 09:04
Újból meghirdette az ötletbörzét a marosvásárhelyi városháza, 3 millió lejt ajánlva fel a vásárhelyiek terveire, javaslataira. Az első részvételi költségvetés februárban volt, akkor
Mint korábban beszámoltunk róla, ezekből eddig kettőt viteleztek ki, de a többi esetében is elindították a tervezést, közbeszerezést.
A 2023-as évi költségvetésből megvalósítható terveket csütörtöktől lehet tanulmányozni az erre a célra létrehozott honlapon. Ezúttal a legtöbb terv, hat darab a Sétányok, járdák, zöldövezetek kategóriába érkezett be.
A köztéri lépcsők megszemélyesítéséről is szól az egyik terv, a megfogalmazója azt kéri, hogy
Több ötletgazda is megfogalmazta, hogy bővíteni kellene Marosvásárhelyen a sportolási lehetőségeket, és javasolják, hogy kis,
Egyik terv egy kerékpárosok oktatását elősegítő park létrehozását javasolja, egy olyan helyszín kialakítását, ahol biciklizni tanítanák a gyermekeket, fiatalokat.
Mindezek mellett egyetlen életképes pályázat sem érkezett a digitális város kategóriában. Az előválogatás elkezdődött, január 4-ig lehet szavazni a tervekre, amelyekből összesen tízet valósítanak meg. Egy tervre 300 ezer lejt szánnak.
Az eredeti elképzelés szerint lesz második fordulós szavazás is, a végleges eredményeket január 16-án teszik közzé.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
Egy 35 éves, gyulafehérvári férfit őrizetbe vettek szerdán, miután a gyanú szerint szexuális kapcsolatot létesített egy 12 éves kislánnyal, akinek eltűnését augusztus 14-én jelentette be édesanyja.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön kiterjesztette az egy nappal korábban kiadott narancssárga jelzésű hőségriasztást, amely így nem 8, hanem 11 megyére érvényes a nap folyamán.
Szent István pontosan tudta, hogy országot alapítani nem egyetlen döntés, nem egyetlen csata, nem egyetlen törvény, országot építeni évek, évtizedek, évszázadok kitartó munkája – mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Budapesten.
Katonai tiszteletadás mellett, Baka András köztársasági elnök, Magyar Péter miniszterelnök és Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnökének jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, csütörtök reggel.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán elmondta, az Európai Bizottság szakértői véleményezték az egységes közalkalmazotti bértörvény tervezetét, és a pénzügyminisztérium és a munkaügyi minisztérium jelenleg dolgozik a javaslatok felülvizsgálatán.
A Tisza-kormány a következő költségvetési évig, 2027. január elsejéig szeretné letisztázni a határon túli magyarságra vonatkozó támogatáspolitikát – vázolta Kollai István magyarságpolitikáért felelős helyettes államtitkár szerda este Kolozsváron.
szóljon hozzá!