
Már nem csak a sportolók kiváltsága lesz a korcsolyázás a sátortetős műjégpályán
Fotó: Gecse Noémi
Sikerült beszerezni a belépéshez szükséges karszalagokat, így már minden feltétel adott ahhoz, hogy péntek délután 18 és 19 óra között korcsolyázni lehessen a Szív utcai sátortetős mobil jégpályán. A pálya szombaton is várja a korcsolyázni óhajtókat 18 és 20 óra között – tájékoztat közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
2017. március 17., 13:162017. március 17., 13:16
2017. március 22., 13:412017. március 22., 13:41
Jövő héttől már állandósul a program, így hétköznapokon 18 és 19 óra között, szombaton pedig délelőtt 11-től 13 óráig, délután pedig 18-tól 20 óráig áll nyitva a létesítmény és fogadja a közkorcsolyázókat – közli a polgármesteri hivatal.
A belépőjegyek ára gyermekek esetében 3 lej egy órára, illetve 6 lej két órára. A felnőtteknek egy órára 5 lejt, két órára pedig 10 lejt kell fizetniük. Korcsolyabérlésre – egyelőre – még nincs lehetőség.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
szóljon hozzá!