
A hivatásos nevelőszülőknek számos kritériumnak kell eleget tenniük. Képünk illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
Újabb hivatásos nevelőszülői képzést indít a Maros Megyei Szociális és Gyermekvédelmi Igazgatóság. Az érdeklődőket az intézmény marosvásárhelyi székhelyére várják (Trébely utca 7. szám, C épület, I. emelet, 20-as iroda).
2019. december 21., 16:002019. december 21., 16:00
A nevelőszülői munkára jelentkezőknek igazolniuk kell, hogy nem szerepelnek a rendőrség bűnügyi nyilvántartásában, fizikailag és pszichikailag is egészségesek, valamint olyan saját ingatlannal, lakhatási körülményekkel rendelkeznek, ahol megfelelő feltételeket biztosíthatnak két 0–7 év közötti gyerek nevelésére. Ezek után az igazgatóságon el kell végezniük egy alkalmassági tesztet, és
Miután felkészítették és szerződést kötöttek vele, a nevelőszülőnek két gyereket kell elvállalnia. Ezt követően arra kell törekednie, hogy a gondjaira bízott gyerekek illeszkedjenek be a társadalomba, szokjanak hozzá a családi körülményekhez, illetve ha örökbefogadó szülőkhöz kerülnek, az új családban is találják meg a boldogságot.
A hivatásos nevelőszülőként foglalkoztatott személyek a szociális és gyermekvédelmi igazgatóság alkalmazottaiként a romániai átlagbérnek megfelelő fizetést kapnak, illetve a gyermeknevelésért járó juttatásokat, gyerekenként 600, fogyatékkal élő gyerek esetében pedig 900 lejt. Ugyanakkor
Ha valaki nem megfelelően neveli a rá bízott gyerekeket, megszakítják a munkaszerződését és elveszik tőle a kiskorúakat.
Jelenleg több mint 200 hivatásos nevelőszülő van Maros megyében, akik 400-nál több kiskorúról gondoskodnak. Folyamatosan szükség van rájuk, hiszen évente 50 hétévesnél kisebb gyerek kerül ki természetes családjából, vagy mert elhagyják, nem törődnek vele úgy, ahogy kellene, vagy kórházi kezelés után nem mennek érte, de előfordul az is, hogy a szülészeten „felejtik” a kicsit.
Akit érdekel a lehetőség, a 0265-213 512-es telefonszámon kaphat bővebb felvilágosítást.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!