
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A Maros megyei vállalkozók szervezete, a St.Georgius Manager Club és a cégek.ro vállakozói portál kezdeményezéséből idén először tartják meg a MaStart erdélyi startup versenyt – tájékoztatnak a szervezők.
2021. augusztus 25., 20:252021. augusztus 25., 20:25
2021. augusztus 25., 21:572021. augusztus 25., 21:57
A három éve alakult magyar vállalkozói szervezet, a St.Georgius Manager Club elsődleges céljai közé tartozik a fiatal vállalkozók támogatása, az erdélyi startupok erősítése, és ezen keresztül innovatív megoldások implementálása a régióban. Így született meg a MaStart startup verseny ötlete is, amelyet a klub egyik fontos nagyrendezvénye, a II. Kárpát Medencei Vállalkozói Konferencia részeként fognak megtartani szeptember 23-án és 24-én a marosvásárhelyi Kultúrpalota nagytermében.
A MaStart startup verseny legfontosabb célja, hogy az itteni innovatív termékek és szolgáltatások elsőként hazánkban érvényesüljenek. A versenyre olyan fiatal, 18-35 év közötti erdélyi magyar vállalkozók jelentkezését várják, akik 2017. január 1-je után hozták létre vállalkozásukat.
A döntőbe jutó startupok élő közvetítésben mutatják be pályázati anyagaikat, a II. Kárpát-medencei Magyar Vállalkozói Konferencián.
A kétfordulós versenyre beérkező anyagokat a tapasztalt vállalkozókból álló szakmai zsűri és a közönség szavazatai alapján értékelik. A három legjobbnak bizonyuló versenyző pénzjutalomban részesül, amelyet a vállalkozására kell fordítania.
I. díj: 20 000 RON
II. díj 15 000 RON
III. díj 10 000 RON
Az anyagi támogatásokon kívül a St. Georgius Manager Club tagjai mentorálást biztosítanak kiemelkedő startupok számára. További részletek a verseny honlapján találhatóak.
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
szóljon hozzá!