
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Huszonöt évvel ezelőtt három mérnök elhatározta, hogy megpróbálják egy táborsorozat megszervezésével „felrajzolni” Marosszéket a táncházas térképre. Létrehozták a Marosszéki Népzene és Néptánctábort, amely Erdély egyik legnagyobb és leghangulatosabb néptánctáborává vált. Idén az összművészeti vigadalmat július 9–16. között tartják meg.
2023. június 21., 13:202023. június 21., 13:20
Az erdélyi magyar néptánc a magyar néptáncok sokaságának talán a leggazdagabb és legélőbb része. Többek között itt találhatók az Európában egyedülálló, reneszánsz gyökerekből eredő Maros menti forgatós táncok. Ezen táncok sokáig hiányoztak a táncházas berkekből, de most megtanulhatók a jobbágytelki néptánctáborban.
A szervezők szerint a tábor nagyszerű lehetőség arra, hogy festői, békés környezetben a vendég megismerje és elsajátítsa a páratlan szépségű, gazdag marosszéki ének-, zene-, tánc-, kézműves- és szokásvilágot, amely szerves része a világörökségnek, és ezen belül a magyar kultúrának.
Gazdag programok, színvonalas szolgáltatások, neves oktatók, zenészek, előadók, meghívottak gondoskodnak az idelátogató vendégek jó hangulatáról. Korhatártól és előképzettségtől függetlenül szeretettel várják a szervezők a XXV. Marosszéki Népzene és Néptánctáborba egyedülállókat, párokat, csoportokat is, hogy részesei legyenek Jobbágytelke, a Nyárádmente, illetve Marosszék egyik legnagyobb ünnepének. A jó hangulatról kiváló folkkocsma és zenészek gondoskodnak. Bővebb információ elérhető a www.folkcenter.ro honlapon.
A Maros megyei Havad községhez tartozó Gegesen egy 42 éves férfi kedden délután többször is megkéselte feleségét, aki belehalt a sérüléseibe.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!