
Archív
Fotó: Haáz Vince
A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) idén is megszervezia Bolyai Nyári Akadémiát július 1–26. között. A négy héten át tartó eseménysorozaton Erdély-szerte közel ötszáz pedagógus részvételére számítanak, jelentkezni június 14-ig tudnak az érdeklődők.
2024. május 15., 12:132024. május 15., 12:13
2024. május 15., 12:502024. május 15., 12:50
A képzést Erdély-szerte 9 helyszínen, 15 szekcióban, közel 500 pedagógus részvételével szervezik meg, továbbá a magyar tanintézményvezetők országos testületének alakulóülését is megtartják.
A szerkesztőségünkbe eljuttatott közlemény értelmében
A 32. Bolyai Nyári Akadémia főmegnyitóját július 8-án Szovátán tartják, 15 órától a Teleki Oktatási Központban. Meghívott előadó Arató Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem oktatója lesz.
Az akadémia továbbképzéseire RMPSZ-tagsággal rendelkező magyar pedagógusok jelentkezhetnek online módon a szövetség honlapján. A rendelkezésre álló helyeket a regisztráció sorrendjében töltik be a jelentkezők. Képzéseket Szovátán, Csíkszeredában, Székelyudvarhelyen, Kommandón, Kalotanszentkirályon, Vársonkolyoson, Gyergyószentmiklóson, valamint Válaszúton tartják. A képzések időpontja, a helyszín és a témakörök pontos beosztása ide kattintva érhető el.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
A Tulceai megyei Delta katasztrófavédelmi felügyelőság (ISU Delta) diszpécser szolgálatát az 112-es egységes segélyhívón értesítették, hogy Luncavița település közelében egy drónt észleltek, amely feltehetőleg a Cetățuia kőbánya területén zuhant le.
Büntetőfeljelentést tett és polgári félként vesz részt az eljárásban annak a Brăila megyei gyermeknek a családja, akit egy égből érkező azonosítatlan tárgy – feltehetően egy dróndarab – ütött fejbe rollerezés közben.
A rendőrség csütörtök este őrizetbe vette azt a sofőrt, aki kedd este Brassó belvárosában a járdára hajtva három turistát gázolt el, akik közül ketten életüket vesztették, a harmadik pedig súlyosan megsérült – jelentette be pénteken a rendőrségi szóvivő.
A hőmérséklet Románia legnagyobb részén a következő négy hétben, szeptember közepéig az ebben az időszakban megszokottnál magasabb lesz, a legnagyobb eltérések nyugaton és a középső országrészen várhatók.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
szóljon hozzá!