
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Országszerte nagyon meleg lesz a következő két hétben, eső csak elszórtan várható, elenyésző mennyiségben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat július 11-e és 24-e közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
2022. július 11., 17:042022. július 11., 17:04
2022. július 11., 17:562022. július 11., 17:56
Erdélyben a jelzett időszak első napjaiban hűvös lesz az idő, a nappali csúcsértékek átlaga nem haladja meg a 19–23 Celsius-fokot, éjszaka 8–13 Celsius-fokig hűl a levegő.
Kis mennyiségű csapadékra csak az időszak első napjaiban lehet számítani – ismerteti az Agerpres hírügynökség.
A hegyekben csütörtökig nappal legtöbb 15–19 Celsius-fok lehet, éjszaka 5–10 Celsius-fokig hűl a levegő. Aztán itt is felmelegszik az idő, 19-e és 22-e között a nappali csúcsértékek átlaga eléri a 24–26 Celsius-fokot, a minimumoké pedig a 10–15 Celsius-fokot. Kisebb záporokra az első héten, délutánonként lehet számítani.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
Nem a legvonzóbb manapság a körzeti állatorvosi hivatás, ezért a bizonytalankodókat győzködni kellett, hogy legyen elég jelentkező a megüresedett körzeti állatorvosi helyekre Hargita megyében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
Többnyire a sokéves átlagnak megfelelő hőmérsékletekre számíthatunk az előttünk álló egy hónapban, nagyobb mennyiségű csapadék az első héten várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Nyilvánosságra hozták a kormany.hu oldalon kedden a kegyelmi ügy azon dossziéját, amely az Igazságügyi Minisztériumban található.
szóljon hozzá!