
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Csapadékosra változott csütörtökre virradóra az időjárás országszerte, a magasabban fekvő területeken pedig több centiméteres hóréteg rakódott le.
2023. december 07., 08:402023. december 07., 08:40
2023. december 07., 08:442023. december 07., 08:44
Az Országos Meteorológiai Igazgatóság hóvastagságot jelző térképe szerint
Mivel még tart a havazás, ez a nap folyamán várhatóan változni fog.
A Bucsinon az eddig lerakódott hóréteg vastagsága 18 centiméter, míg Bodzafordulón 9 centiméter. A Háromszéki Lakóca-tetőn már 30 centiméter a hóréteg vastagsága, míg a Bilea-tónál ez az érték 35 centiméter, a Kelemen-havasokban pedig 42 centiméter.
Fotó: Pinti Attila
A közlekedési rendőrség tájékoztató központja figyelmeztet, hogy nedvesek az utak, és Argeş, Brassó, Buzău, Kovászna, Hargita, Prahova és Vrancea megye magasabb térségeiben havas esőt és havazást jeleztek a meteorológusok – ismerteti az Agerpres.
Az Infotrafic azt tanácsolja a járművezetőknek, hogy a forgalomnak és az útviszonyoknak megfelelő sebességgel vezessenek, és
„Növeljék a járművek közötti biztonsági távolságot, és kerüljék a hirtelen irányváltoztatásokat!” – kéri a sofőröket az Infotrafic.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) közel 20 megyében.
Viharokra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetések Hargita, Kovászna és Maros megyére is érvényesek.
Az Oroszország Ukrajna elleni háborújának nyomán az idén januártól július végéig a Tulcea megyei lakosságnak a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség által kiküldött RO-Alert riasztások száma megközelíti a 2023 és 2025 között kiküldött riasztások számát.
A szakszervezetek a korábbi bértörvény-tervezetet kifogásolva a bérszámfejtés alapjául szolgáló referenciaérték növelését kérték, de helyette egy még kisebbet kaptak. Az érdekvédelmi tömbök közösen utasítják el az új tervezetet. Az idő vészesen fogy.
Közepes erősségű, 4,4-es magnitúdójú földrengés történt kedd hajnalban a Vrancea–Buzău szeizmikus térségben. A földmozgás epicentruma mintegy 57 kilométerre volt Sepsiszentgyörgytől.
Újabb jelentkezési lehetőség nyílik keddtől a 2026-os roncsautóprogramban azoknak, akik korábban lemaradtak. Több mint 93,7 millió lejt osztanak újra, a támogatás járműtípustól függően 10 és 18,5 ezer lej között alakul.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
szóljon hozzá!