
Több mint száz pedagógus Istenhez és egymáshoz is közelebb került
Fotó: Bodor Tünde
Tizenöt éves szép hagyományt folytatva idén is ökumenikus istentiszteleten kérték a Fennvaló segítségét a sepsiszentgyörgyi pedagógusok, ezúttal az evangélikus templomban. A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége helyi eseményén mintegy száz tanár, tanító vett részt.
2023. szeptember 11., 19:302023. szeptember 11., 19:30
A történelmi egyházakkal közösen szervezett ökumenikus istentisztelet ötletgazdája Péter Sándor nyugalmazott magyartanár, Sepsiszentgyörgy Pro Urbe-díjas polgára, az RMPSZ Kovászna megyei elnöke, aki ezzel a kezdeményezéssel is szerette volna a város különböző iskoláinak pedagógusközösségeit közelíteni egymáshoz. Az istentisztelet művészi momentumainak felkonferálása is az ő tiszte lett, amit a maga sajátos humorával vitt véghez.
Az evangélikus templomban Zelenák József esperes házigazdaként köszöntötte az egybegyűlteket, és arra biztatta őket, hogy „a legjobbat adják magukból”, mert
A továbbiakban az istentisztelet celebrálásában közreműködött Végh Nimród evangélikus, Tatár Ágnes Tekla unitárius és Majos Zoltán református segédlelkész, illetve Takó István plébános.
Péter Sándor a maga során egyszerű és közvetlen szavakkal arra biztatta a pedagógusokat – mint egykori diákjait is – hogy
Kiss Imre főtanfelügyelő ezúttal „nem főtanfelügyelőként, sem felügyelőként” osztotta meg gondolatait, mint mondta, a funkciót egyszer „le kell vetni, és marad az ember”. Pedagógusként, az RMPSZ országos szervezetének alelnökeként kifejtette, a világ folyamatos gyors pörgése, a hatalmas megtanítandó anyagmennyiség mellett, igazából annak ellenére, a tanítványoknak az életben is használható tudást átadni, a káoszban boldogulni megtanítani őket, ez a cél. Hogy mindeközben maguknak
Péter Sándor, Szabó Margit, Zelenák József, Kiss Imre
Fotó: Bodor Tünde
Szabó Margit, az RMPSZ alsó-háromszéki szervezetének elnöke ironikus hangvételű beszédében a sok intézményvezetőt és oktatót foglalkoztató gondokat pedzette: a tűzoltók által kért túlzó biztonsági intézkedéseket, az iskolai kirándulások megszervezésének bürokratikus nehézségeit.
Kérte sok kolléga nevében, majd kitért az új tanügyi törvényre is, amely „egyesek szerint ígéretes”. Az iskolában viszont a mindennapi csodák létrejöttéhez a szeretet az elengedhetetlen összetevő, állította.
Sípos Zoltán és a Pro Musica kórus nagy tapsot kapott
Fotó: Bodor Tünde
Az istentiszteleten Incze Melinda tanárnő Gál Éva Emese versét szavalta el a kollégáknak, Domokos Zsuzsa karvezető kis tanítványai Petőfihez kapcsolódó énekekkel és versekkel örvendeztették meg a pedagógusokat, és a Sípos Zoltán által vezényelt Pro Musica kórus is fellépett. Nemzeti imánk eléneklésével fejeződött be az istentisztelet, aztán egy szeretetvendégség keretében kötetlen beszélgetésre is volt alkalmuk a megjelenteknek.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!