
Több mint száz pedagógus Istenhez és egymáshoz is közelebb került
Fotó: Bodor Tünde
Tizenöt éves szép hagyományt folytatva idén is ökumenikus istentiszteleten kérték a Fennvaló segítségét a sepsiszentgyörgyi pedagógusok, ezúttal az evangélikus templomban. A Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége helyi eseményén mintegy száz tanár, tanító vett részt.
2023. szeptember 11., 19:302023. szeptember 11., 19:30
A történelmi egyházakkal közösen szervezett ökumenikus istentisztelet ötletgazdája Péter Sándor nyugalmazott magyartanár, Sepsiszentgyörgy Pro Urbe-díjas polgára, az RMPSZ Kovászna megyei elnöke, aki ezzel a kezdeményezéssel is szerette volna a város különböző iskoláinak pedagógusközösségeit közelíteni egymáshoz. Az istentisztelet művészi momentumainak felkonferálása is az ő tiszte lett, amit a maga sajátos humorával vitt véghez.
Az evangélikus templomban Zelenák József esperes házigazdaként köszöntötte az egybegyűlteket, és arra biztatta őket, hogy „a legjobbat adják magukból”, mert
A továbbiakban az istentisztelet celebrálásában közreműködött Végh Nimród evangélikus, Tatár Ágnes Tekla unitárius és Majos Zoltán református segédlelkész, illetve Takó István plébános.
Péter Sándor a maga során egyszerű és közvetlen szavakkal arra biztatta a pedagógusokat – mint egykori diákjait is – hogy
Kiss Imre főtanfelügyelő ezúttal „nem főtanfelügyelőként, sem felügyelőként” osztotta meg gondolatait, mint mondta, a funkciót egyszer „le kell vetni, és marad az ember”. Pedagógusként, az RMPSZ országos szervezetének alelnökeként kifejtette, a világ folyamatos gyors pörgése, a hatalmas megtanítandó anyagmennyiség mellett, igazából annak ellenére, a tanítványoknak az életben is használható tudást átadni, a káoszban boldogulni megtanítani őket, ez a cél. Hogy mindeközben maguknak
Péter Sándor, Szabó Margit, Zelenák József, Kiss Imre
Fotó: Bodor Tünde
Szabó Margit, az RMPSZ alsó-háromszéki szervezetének elnöke ironikus hangvételű beszédében a sok intézményvezetőt és oktatót foglalkoztató gondokat pedzette: a tűzoltók által kért túlzó biztonsági intézkedéseket, az iskolai kirándulások megszervezésének bürokratikus nehézségeit.
Kérte sok kolléga nevében, majd kitért az új tanügyi törvényre is, amely „egyesek szerint ígéretes”. Az iskolában viszont a mindennapi csodák létrejöttéhez a szeretet az elengedhetetlen összetevő, állította.
Sípos Zoltán és a Pro Musica kórus nagy tapsot kapott
Fotó: Bodor Tünde
Az istentiszteleten Incze Melinda tanárnő Gál Éva Emese versét szavalta el a kollégáknak, Domokos Zsuzsa karvezető kis tanítványai Petőfihez kapcsolódó énekekkel és versekkel örvendeztették meg a pedagógusokat, és a Sípos Zoltán által vezényelt Pro Musica kórus is fellépett. Nemzeti imánk eléneklésével fejeződött be az istentisztelet, aztán egy szeretetvendégség keretében kötetlen beszélgetésre is volt alkalmuk a megjelenteknek.
Majdnem ezer hektárral csökkent a burgonyával beültetett Hargita megyei szántóföldek összterülete múlt évhez képest. Vannak azonban kedvező változások is a mezőgazdaság szerkezetének alakulásában.
A Mars és az Uránusz ritka bolygóegyüttállását lehet majd megfigyelni a Fiastyúk csillaghalmaza alatt július 4-én, a hajnali égen.
Nicușor Dan reméli, hogy meglesznek az eszközei a rendszer megreformálásához. Az államfőt az újságírók azokra a vádakra reagáltatták, amelyek szerint maga is a „rendszer” része.
Hangulatos hétvége vár a kézdivásárhelyiekre és a környékbeliekre, miután pénteken kezdődik és vasárnap estig tart a város ünnepe. A Sokadalom egyetlen anyaországi meghívottja, a Bikini együttes mindjárt az első nap során fellép.
Autóba zárva maradt egy négy hónapos csecsemő csütörtökön Gyulafehérváron, miután a jármű automatikusan bezáródott, miközben a kulcs bent maradt.
Magyar anyanyelvűként munkát keresel Romániában? A Jooble segít megtalálni a legjobb romániai állásokat. Olvasd el összefoglalónkat!
A lakóépületek építési költségei 2015 és 2025 között átlagosan 48,2 százalékkal emelkedtek az Európai Unióban (EU) – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Huszonhat, fogyatékkal élő felnőtteket gondozó otthonban függesztik fel a beutalásokat – döntötte el a Maros megyei tanács a szakigazgatóság kérésére. Az uniós előírások miatt ezeket a nagy méretű központokat 2030-ig át kell alakítani.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) benyújtott a parlamentbe egy törvénymódosító javaslatot, amely szerint a daganatos betegek kísérői akkor is jogosultak lennének a fizetett szabadságra, ha orvosi vizsgálatokra kísérik el a beteget.
A következő napokban várható hőhullám miatt ajánlásokat fogalmaztak meg csütörtökön a hatóságok a lakosság számára.
szóljon hozzá!