
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Második alkalommal szervezik meg a Legényes Találkozót, amelynek ezúttal Oroszhegy ad otthont szombaton. A kizárólag férfiaknak szóló program a férfi szerep, tartás és hitelesség tematikája köré épül.
2023. február 14., 11:072023. február 14., 11:07
Az első legényes találkozót Csíkszenttamáson tartották 2018-ban, idén Oroszhegy ad otthont a rendezvénynek, amelynek társszervezői az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány, valamint a Máréfalvi Rozetta Ifjúsági Egyesület.
A II. Legényes Találkozót február 18-án tartják, az oroszhegyi Urusos Sziklakert Panzióban és a helyi kultúrotthonban, az esemény pedig a Férfi szerep, tartás és hitelesség témacsokor köré épül.
„Fontos tudni, hogy a program korhatárbeli megkötés nélkül, kizárólag férfiaknak szól. Bár az előjelentkezési időszak február 5-én lejárt, ettől függetlenül minden érdeklődőt szívesen látunk” – írják a szervezők.
További információk a rendezvény Facebook-eseményén érhetőek el, valamint a szervezők a 0740-127 412-es telefonszámon, vagy az andraslorand1@gmail.com e-mail címen állnak az érdeklődők rendelkezésére.
A kemény tél és a jelentős mennyiségű csúszásgátló anyag alaposan próbára tette Székelyudvarhely útjait. Míg a kövezett utcákban az esővíz vájt magának mély medreket, az aszfaltozott felületeken a fagy és az olvadás váltakozása okozott jelentős károkat.
Átlátható, következetes és diszkriminációmentes eljárást kér a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) a román hatóságoktól március 10-i marosvásárhelyi felvonulásával kapcsolatban, amelyet a székely szabadság napja alkalmából tartanak meg.
Tulcea megye északi részének lakói szerdán 18 óra 15 perc körül Ro-Alert riasztást kaptak az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
A Declic Közösség szerdán több mint 62 ezer aláírást tartalmazó petíciót nyújtott be az egészségügyi minisztériumhoz, amelyben az elektronikus cigaretták használatának betiltását sürgetik valamennyi zárt légterű nyilvános helyeken.
A mezőgazdasági minisztérium törvénytervezetet dolgoz ki valamennyi agrár-élelmiszeripari termék kereskedelmi árrésének automatikus korlátozásáról arra az esetre, ha az infláció meghaladja az 5-6 százalékot – jelentette be az agrárminiszter.
A polgármesterek és a megyei tanácselnökök kétfordulós megválasztását bevezető törvénytervezetet iktatott szerdán a parlamentben a Románok Egyesüléséért Szövetsége (AUR).
Miközben a körülményekre és a fogadtatásra panaszkodtak, azt azért fontosnak tartották megjegyezni az AFC Hermannstadt egyik szurkolótáborának tagjai, hogy a csíkszeredai drukkerek annak az országnak a nevét skandálták, akiknek „lakói Mongóliából jöttek”.
A mezőgazdasági minisztérium jogszabálymódosításra készül annak érdekében, hogy az EU-ból Romániába érkező fagyasztott sertéshúst ne lehessen friss húsként feltüntetve értékesíteni – jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
A közigazgatási reformról szóló sürgősségi rendelet hamarosan megjelenik a Hivatalos Közlönyben – jelentette be szerdán a Facebook-oldalán Ilie Bolojan miniszterelnök.
Több mint 50 alkalommal riasztották a Hargita megyei hivatásos tűzoltókat február 20–24. között. A bevetések főként elsősegélynyújtási feladatokat jelentettek.
szóljon hozzá!