
Még nem tisztázták a pótlásra kijelölt helyszíneket a tanfelügyelőségek. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Az Iskola az iskola után nevű országos felzárkóztató programra Hargita megyében összesen 1765 tanulót, Maros megyében pedig 5862 diákot írattak fel szüleik. A tanfelügyelőségek még nem véglegesítették, hogy melyek azok az iskolák, ahol megszervezhetik a pótlásokat, de valószínűleg lesznek olyan tanintézetek, ahonnan a megfelelő létszám hiányában más iskolába kell menniük délutánonként a diákoknak, ha pótolni szeretnének.
2021. március 06., 19:462021. március 06., 19:46
Az Európai Szociális Alap Humánerőforrás Operatív Programjának (POCU) keretében megvalósuló, 30 millió euró értékű országos felzárkóztató program azoknak a diákoknak nyújtana lehetőséget, akiknek egyáltalán nem vagy kevés lehetőségük volt az online órákon való részvételre az elmúlt hónapokban. Akárcsak azoknak, akik a 2020–2021-es tanév első félévének végén bukásra állnak, vagy osztályzatok hiányában még nem tudták lezárni őket.
A második félév kezdetétől számítva nyolc hét áll a tanulók rendelkezésére, hogy bepótolják a lemaradást, és lezárják őket a tanárok. Amennyiben nem sikerül, automatikusan évismétlők lesznek. Sok esetben azonban a bizonytalanság és a plusz erőfeszítés elriasztja a szülőket a feliratkozástól, mert nem biztos, hogy a gyerek saját iskolájában, saját tanáraival tudja a heti plusz öt órát végigtanulni.
A módszertan szerint ugyanis
Ha ennél kevesebben igényelték, akkor más tanintézetekkel közösen, a tanfelügyelőség által kinevezett iskolákban szervezik meg a délutáni pótlásokat. Mivel a feliratkozott diákok számára kötelező a részvétel, ezért a szabályzat szerint legtöbb havi öt hiányzásuk lehet.
Hargita megyében 1992 diák maradt lezáratlanul az első félév végén, 28 százalékuknál, vagyis 562 tanuló esetében volt ez annak a következménye, hogy nem rendelkeztek internet-hozzáféréssel vagy megfelelő digitális eszközzel az online oktatásban való részvételhez. A felzárkóztató programra 923 alsó tagozatos és 842 felső tagozatos általános iskolást írattak fel szüleik a hétfőtől kezdődő pótlásokra. A csoportokat még nem véglegesítették, így nem kaptunk tájékoztatást arról, hogy hol és hány felzárkóztató csoport lesz Hargita megyében. Az is lehetséges, hogy változni fog az igénylések száma – közölte Cristinel Glodeanu főtanfelügyelő-helyettes.
Maros megyében 5965 diák tanulmányi eredményeit nem tudták lezárni az első félév végén. A felzárkóztatásra jelentkezők száma nem sokban tér el ettől: a tanfelügyelőség sajtóosztályától megtudtuk, jelenleg 5862 tanuló igényelte a felzárkóztatást, és ezután következik a központok kijelölése.
A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját – közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.
Hipotermia miatt halt meg keddre virradóan egy 65 éves, temesvári férfi.
Tovább szűkítik a jogosultak körét a közszféra alkalmazottai számára biztosított üdülési utalványrendszerben. Kivezetik ugyanakkor a kötelező önrészt, így már nem jogszabályi, hanem piaci muszájból kell hozzátenni.
Az utóbbi időszakban ismét számos kóbor kutya tűnt fel Gyergyószentmiklós lakónegyedeiben, elsősorban a szeméttárolók környékén – hívta fel figyelmünket olvasónk. A többségük békés, de több esetben agresszív viselkedésről is érkeztek jelzések.
Életben találták hétfő éjszaka a Máramarosi-havasokban a hegyimentők azt a 31 éves ukrán férfit, akinek keresését már egy éjszakával korábban elkezdték.
2024-ben az Év kiállítása díjjal jutalmazták a Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Menyasszony című kiállítását. Most annak utazó „kapszulaváltozata”, a Székely Menyasszony érkezik Sepsiszentgyörgyre és Csíkszeredába, de mi is hozzájárulhatunk a sikeréhez.
Székelyföld-szerte mínusz 15 Celsius-fok alatti hőmérsékleteket hozott az idei tél eddigi legfagyosabb éjszakája. A Kovászna megyei Bodzafordulón pedig ennél is hidegebb reggelre ébredtek – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat adataiból.
Lakóház tetőtere kapott lángra hétfőn este a Maros megyei Szalárdtelepen, ahol közösen vágtak neki az oltásnak az országos katasztrófavédelem Maros és a Hargita megye munkatársai.
A mobileszközökön tárolt adatok védelmével kapcsolatos jó tanácsokat fogalmazott meg hétfőn a belügyminisztérium.
A védelmi és a belügyminisztérium képviselőinek a jövő hét végéig ki kell dolgozniuk a belügyi és a védelmi alkalmazottak nyugdíjkorhatárának emeléséről szóló törvénytervezetet – jelentette ki hétfőn Radu Miruță védelmi miniszter.
szóljon hozzá!