
Sajó Norbert, a Solidaris Egyesület elnöke
Fotó: Haáz Vince
A kisnyugdíjasok, valamint a rászorulók tartós és meleg étellel való segítése a Ne éhezzen senki! elnevezésű kampány célja, amelyet a szegénység elleni küzdelem világnapján hirdetett meg a marosvásárhelyi Solidaris Egyesület. A hajléktalanokat évek óta „etető” civil szervezet most azoknak is szeretne segíteni, akiknek van fedél a fejük fölött, de egyre nagyobb gondot jelent a mindennapi betevő.
2022. október 17., 15:332022. október 17., 15:33
2022. október 17., 16:402022. október 17., 16:40
Nemsokára tizenegy éves lesz az a 0265-555 555-ös telefonszám, amely fontos része a Solidaris Egyesület által működtetett szeretetszolgálatnak; ez az a telefonszám ugyanis, amelyet bárki tárcsázhat, ha segítségre van szüksége. Nem lelki segélyszolgálat ez, konkrétan
Számos problémával szembesültek az egyesület munkatársai az évek során, amelyekből kialakult például a Fagypont alatt című program, amely révén Marosvásárhelyen és Kolozsváron meleg ételt biztosítanak a hajléktalanoknak.
A tartósélelmiszer-csomagokkal a kisnyugdíjasoknak, a mélyszegénységben élőknek szeretnének segíteni
Fotó: Haáz Vince
„Kolozsváron nagyon sok hajléktalan érkezik a meleg ebédre, már most hetven fölött van a számuk, a hideg beálltával eléri majd a százat is. Marosvásárhelyen önerőből etettünk tavaly télen harminc-harmincöt hajléktalant, most a polgármesteri hivatal támogatásával
– mondta kampányismertető sajtótájékoztatóján a Solidaris Egyesület elnöke, Sajó Norbert, miközben megmutatta a menüt:
Az egyesület új Ne éhezzen senki! elnevezésű kampánya azonban most nem a hajléktalanokat célozza meg, hanem azokat, akiknek bár van fedél a fejük fölött, egyre nagyobb gondot jelen számukra az élelem, és Sajó Norbert szerint társadalmi összefogással ezt valamilyen módon enyhíteni kellene.
Fotó: Haáz Vince
A Ne éhezzen senki! kampány partnere a Marosvásárhelyi Rádió és a Kolozsvári Rádió is. A sajtótájékoztatón Szász Attila, a Marosvásárhelyi Rádió főszerkesztő-helyettese elmondta, szívesen vesznek részt civil akciókban, mert ez is hozzátartozik a rádió közszolgálati jellegéhez.
„Ma a szegénység elleni küzdelem világnapja van, de mondhatnánk azt is, hogy a közömbösség elleni világnap kellene legyen. A Marosvásárhelyi Rádió gyakran csatlakozik különböző akciókhoz, nem azért, mert meg tudná oldani a különböző problémákat, nem tudja. De fel tudjuk hívni a figyelmet rájuk,
– mondta Szász Attila, aki szerint a kampány időzítése azért jó, mert megelőzi karácsonyi karitatív hullámot, amikor több embernek eszébe szokott jutni, hogy vannak körülöttünk szegények.
Segítők és segítséget kérők is hívhatják a telefonszámot
Fotó: Haáz Vince
A kampány elsősorban Marosvásárhelyen, Nagyváradon és Kolozsváron zajlik, itt várják a tartós élelmiszereket vagy a pénzadományokat, amelyekből vásárolni lehet majd. Sajó Norbert megmutatta, hogy egy tartósélelmiszer-csomagnak körülbelül miből kell állnia.
A 0265 555 555-ös telefonszámon hétfőtől péntekig 15 és 20 óra között lehet telefonálni, hogy valaki adományügyben jelentkezzen, a felajánlott dolgokat nem a rádió székhelyére, hanem a Solidaris Egyesülethez várják, a Tudor Vladimirescu utca 3. szám alá. Az említett telefonszámon azoknak a hívását is várják, akik segítséget szeretnének kérni.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
szóljon hozzá!