
Veszélyt jelenthetnek a zarándokokra a medvék. Átszállítanák az állatokat
Fotó: Pinti Attila
Noha jelenleg is több medve él Csíkszereda környékén, a korábbi évekhez képest kevesebb problémát okoztak idén tavasszal. A Csíksomlyón garázdálkodó kétbocsos anyamedvét viszont elszállítanák a pünkösdi búcsúra érkező zarándokok biztonsága érdekében.
2021. május 14., 11:012021. május 14., 11:01
2021. május 14., 11:592021. május 14., 11:59
Csíkszeredát is egyre gyakrabban közelítették meg a nagyvadak az elmúlt időszakban:
Csíksomlyón többen jelezték, hogy medvét láttak a sípálya környékén,
a héten pedig több alkalommal is medve jelenlétére figyelmeztettek Szécsenyben a RO-Alert rendszeren keresztül.
Mindez nem meglepő, hiszen mintegy öt-hat olyan medve él a környéken, amelyek bármikor megjelenhetnek a város különböző pontjain – tudtuk meg Hadnagy Leheltől, a Szilos Vadásztársaság vezetőjétől. Mint mondta, ennek ellenére örvendetes, hogy idén eddig nem okoztak problémákat a nagyvadak a térségben, károkról sincs tudomásuk.
Az igazgató arra is kitért, hogy a csíkszeredai önkormányzat azzal a kéréssel fordult hozzájuk, hogy helyezzék át a Csíksomlyó környékén garázdálkodó kétbocsos anyamedvét a közelgő pünkösdi búcsú miatt.
Más megyékbe nem szállíthatjuk, mert senki sem fogadja be, így az az egyetlen megoldás, hogy a saját vadászterületünk egy távolabbi pontjára helyezzük át, onnan viszont valószínűleg vissza fog térni. Ezért úgy kellene időzíteni, hogy a búcsú előtt egy pár nappal szállítsuk el őket, így valószínűleg lejár a rendezvény, amire visszatalálnak. Az áthelyezési kéréshez szükséges dokumentációt összeállítottam, jelenleg a minisztérium válaszára várunk” – részletezte Hadnagy Lehel.
Hozzátette, mivel nincs szakmai felkészültségük medvék elaltatására, amennyiben megkapják az engedélyt, szerződést kötnek olyan szakemberekkel, akik el tudják ezt végezni, és segítenek majd nekik a beazonosításban. Az igazgató szerint
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
Meleg időre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre, másrészt légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adott ki az ország legnagyobb részére vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Vasárnap kezdődik a csillagászati nyár, a napforduló romániai idő szerint 11 óra 24 perckor lesz – írta a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
5 hozzászólás