
Fotó: Gecse Noémi
A terrorista akciók támogatását tiltó törvény súlyos büntetései tudatában a kezdeményezők elhalasztották a Csíkszeredába tervezett pénteki gyertyás figyelemfelkeltő megmozdulás megszervezését, ám jelezték: nem adják fel, tovább küzdenek a bebörtönzött HVIM-aktivisták igazáért.
2018. október 11., 16:492018. október 11., 16:49
2018. október 11., 17:422018. október 11., 17:42

Jogszerű eljárást, a törvények betartását követlik az államtól a pénteki gyertyás tüntetésen Csíkszeredában.
Elmarad a gyertyagyújtásos figyelemfelkeltő akció, amelyet Beke István és Szőcs Zoltán, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) székelyföldi aktivistáinak támogatása érdekében szerveztek volna meg pénteken este a csíkszeredai börtön előtt. A kezdeményezők arra szerették volna felhívni a figyelmet, hogy
Fotó: Gecse Noémi
„Jelezték a hatóságok, a csendőrség és a rendőrség, hogy ha megtartjuk ezt a tüntetést, akkor ez megfelelne annak, hogy kiállunk a terrorista akciók mellett – indokolta meg a tervezett figyelemfelkeltő akció elhalasztását Tőke Ervin, az Erdélyi Magyar Néppárt alelnöke a csütörtöki sajtótájékoztatón, amelyet a csíkszeredai börtön közelében tartottak. Hozzátette,
Kulcsár-Terza József háromszéki parlamenti képviselő szerint fontos, hogy minden polgárhoz jusson el az üzenet: „ami itt történik, nem igazságos”. „Ez a két ember azért ül a börtönben, mert magyar. Ártatlanul.
– adott hangot véleményének a parlamenti képviselő.
Fotó: Gecse Noémi
Tóth Bálint, a bebörtönzöttek családi barátja elmondta, kérést iktattak a csíkszeredai polgármesteri hivatalban, hogy
A kezdeményezés célja: „ne felejtsük el, hogy ők a közösségünk tagjai, akiket igazságtalanul hurcoltak meg”. Salamon Zoltán, a Magyar Polgári Párt Hargita megyei szervezetének elnöke is arról beszélt, Bekééknek nem volt lehetőségük arra, hogy védekezhessenek, és indoklás hiányában akadályozzák őket abban, hogy további jogorvoslati lépéseket tegyenek.
Fotó: Gecse Noémi
Mint ismeretes, Beke Istvánt, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom kézdivásárhelyi elnökét és Szőcs Zoltánt, a HVIM erdélyi szervezetének vezetőjét július elején 5-5 éves börtönbüntetésre ítélte terrorizmusért a legfelsőbb bíróság. Azért állították őket bíróság elé, mert lehallgatott beszélgetéseikből és az előbbi lakásán talált petárdákból a román hatóságok arra következtettek, hogy házi készítésű bombát akartak robbantani Kézdivásárhely főterén 2015-ben, a december elsejei román nemzeti ünnepre szervezett katonai parádén.
Nem adják fel
Bajkai István magyar országgyűlési képviselő, a Parlament Törvényalkotási Bizottságának alelnöke, valamint Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke, a magyar Legfelsőbb Bíróság volt elnöke sajtótájékoztatót tart a terrorizmus vádjával elítélt Beke István és Szőcs Zoltán meglátogatásáról, illetve az ügy aktuális fejleményeiről. A sajtótájékoztatót pénteken délelőtt a csíkszeredai büntetésvégrehajtási intézet bejáratánál tartják.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
1 hozzászólás