
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Maros megyében nyolcszáz rendőr felügyeli a parlamenti választásokat. 13 óráig mindössze egyetlen esetben kellett büntessenek.
2020. december 06., 16:262020. december 06., 16:26
Mint a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője, Emanuela Rugină elmondta, egyik marosludasi szavazókörzetből jelentették, hogy az egyik szavazó fényképet készített a szavazófülkében. A sajtószóvivő szerint a 2015-ből származó 208-as törvény alapján pénzbírságot róttak ki rá, mert kihágásnak minősül, ha valaki lefényképezi a szavazólapokat.
Marosvásárhelyen a Maros Megyei Klinikai Kórházban, beleértve a koronavírusos betegeket kezelő részlegeken levőket is, összesen 49 beteg igényelte a mozgóurát és 13 óráig szavazott is. A marosvásárhelyi börtönben büntetésüket letöltő személyek közül 188-nak volt szavazati joga, és 148 élt vele. A börtönben jelenleg 294 elítélt van.
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
szóljon hozzá!